29 Temmuz 2018'de eklendi

Bonzai Ne Tür Bir Uyuşturucudur? 

Bonzai Ne Tür Bir Uyuşturucudur? 

Bitkisel Tehlike: Bonzai Nedir?

Dünyada Spice, Bonzai Citrus, K2, Jamaican, Scope, Smoke benzeri isimlerle malum , bir takım kurutulmuş nebat yapraklarına emdirilmesiyle sıvı/akışkan ve toz halinde ambalajlanıp sağlığa zarar veren meydana gelmediği algısı oluşturularak indirilmeye sürülen; Bonzai, esrara aynı tesirlere ne sebeple meydana gelen ve metabolizmayı tamamıyla tahrip eden uyuşturucu bir maddedir.

Bu sentetik kannabinoidler, hastalıkların tanı ve rehabilitasyonu için laboratuvarlarda geliştirilmiştir. Fakat , uyuşturucu olarak pazarlanan bonzai mahsulleri içerisinde yer alan , çok çeşitli miktar ve çeşitteki bu sentetik maddeler, natürel esrar ve eroine yönelik çok ek olarak riskli etkileriyle, beyin hücrelerinde kısa zamanda hasara sebep olur , şizofreniye aynı bir vaziyet ortaya çıkarır ve anlık sevgi durmalarına ne sebeple olur .
Bonzainin natürel ve bitkisel bir ürün olarak düşünülmesi, kimyevi muhtevası ve toksik tesirleri konusunda haber sahibi olunmayışı kişilerin Bonzai’yi denemelerinde gösterişli olmaktadır. Solunum yöntemiyle (burundan çekilerek) alındığında, akciğerler aracılığıyla hemen emilerek kana karışır. Beyin benzeri öbür uzuvlara da otlar ve tesirleri dakikalar arasında görülmeye başlar. Oral alındığında ise, sindirim sistemi aracılığıyla emilmekte ve karaciğerdeki metabolik aktiviteye ilişkili olarak tesirleri ek olarak geç görülür.

Bonzai alındıktan sonra bedendeki etki müddeti , içerisinde yer alan faktör maddelerin çeşidine ve dozajlarına yönelik değişir ve saatlerce de sürebilir. Özellikle Alkole beraber alındığunda halüsinasyonlar, panik ataklar, kusmalar ek olarak sık ve zor olur. Ne yazık ki, vefat tribi (vücudundaki uyuşmalardan ötürü inme olacak hissine kapılma, bayılacak benzeri olma, sevgi kriziyle öleceğini tahmin etmek benzeri içinden çıkamadığı hallerle çok yüklü bir korku ve sıkıntının yaşandığı, bir bakıma panik hamle geçirme halidir) olarak bilinen bir tür panik hamle geçiren pekçok insan, illegal madde tüketimi nedeni ile Hastaneye gidememekte ve bu olaylar ölümle sonuçlanabilmektedir.

Laboratuvar testleri ile Bonzai kullanıldığı saptama edilebilir mi?

Yasadışı pekçok uyuşturucu benzeri Bonzai kullanılıp kullanılmadığı, idrar, kan, tükürük, saç ve ter testleri ile belirlenebilir. Fakat , sağlık kurumu laboratuvarlarında genellikle , ek olarak pratik ve çabuk neticeler alındığı için, olumsuz ve olumlu sınav neticesi verici idrar testleri kullanılır. ileri ki zamanlarda ise, bu sınav neticeleri yorumlanarak çok ek olarak duyarlı ve spesifik doğrulama testi ile teyit edilir.

Bonzain kullanımının bulguları nelerdir?

Bonzai kullananlarda, beden ısısını arttırır, Ağrı hissini azalır, hareketleri ağırlaşır ve surat ifadesi donuklaşır. Vücutlarını, kol ve bacaklarını çeşitli bir pozisyona sokarlar ve uzunca süre öyle kalırlar. Bonzai, bedende natürel olarak yer alan kannabinoidlere yönelik , beyinde yer alan CB1 ve bağışılık sistemi konusunda CB2 reseptörlerini çok ek olarak kuvvetli uyardığından tesirleri ek olarak uzunca sürer. Bu sebeple Bonzai kullanımında vefat oranları ek olarak sık görülmektedir.

Bonzai kullanımının başlıca bulguları şunlardır;

• Baş dönmesi
• Halüsinasyon, bellek kaybı, his ve fikir bozuklukları, oryantasyon bozukluğu
• Görme ve duyma konusunda , algıda bozukluklar
• Belli Bir Süre inme durumu, şuur kaybı
• Ağrılı uyaranlara hissizsizlik, nöbet ve koma
• Çarpıntılar, ritim bozuklukları, sevgi atışlarının çoğalması , nabız yükselmesi, kan basıncında (tansiyonda) çabuk düşme, alışılmamış , sevgi krizi
• Soluk darlığı, öksürük, adele kasılması, sadır ağrıları
• Ağız kuruluğu, bulantı ve istifra (istifra (istifra (kusma))) , yutma güçlüğü,
• Karın ağrıları ve kanamalar benzeri mide bağırsak etkileri
• Davranış bozuklukları, kaslarda ağrılar, sertleşme ve kasılmalar
• Kan şekeri düşüklüğü
• Açlık duygusu , iştah bozuklukları, sıvı/akışkan kaybı
• Elektrolit bozuklukları, beden ısısının yükselmesi, çok terleme benzeri metabolik bozukluklar

Kimler tehlike altındadır?

Uyuşturucu madde kullanımına neden meydana gelen pekçok sorun ve etmenler , Bonzai kullanımında da geçerlidir. Ergenlik çağında hassaslaşan gençler enbaşta olmak üzere, bilhassa ailevi, toplumsal ve şahsi olarak sorun hayatını sürdüren 15-30 yaş arasındaki kişiler uyuşturucu tacirlerin ve aracılarının seçim ettiği Bonzai riziko grubunu oluşturur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

31 Ağustos 2018, 05:33

Selülit Giderici Yöntemler Nelerdir? Kesin Yöntemler!

Selülit Nasıl Geçer? Güzelliğine, bakımına, vücuduna önem veren kadınlara müjde artık selülit korkulu rüyanız olmaktan çıkıyor. Bilmediğiniz kolay selülit giderici yöntemler ile selülitlerinizle vedalaşabilirsiniz. Kim kusursuz bir vücuda sahip olmak istemez ki? Tatile gittiğinizde bikininizi giyerek kusursuz vücudunuzla tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. Mini eteklerinizi selülit sıkıntısı yaşamadan rahatlıkla giyebilirsiniz. Günlük...

Devamını Görüntüle
Scroll Up
Bize destek vermek amaçlı reklamlara tıklayıp 1 dakika açılan sayfada gezinebilirsiniz..
+