20 Ağustos 2018'de eklendi

Borusuz Portatif Taşınabilir Mobil Klima Nedir?

Borusuz Portatif Taşınabilir Mobil Klima Nedir?

Yaz bu yıl biraz geç geldi. Ama son zamanlarda adeta kavurucu bir etki ile tüm ülkeyi esir aldı.

Meteoroloji uzmanları bu konuya ilişkin yaptıkları açıklamalarda yaşanan sıcakların mevsim normallerinin oldukça üstünde olduğunu belirterek sıcakların Afrika’dan geldiğini ve uzun bir süre daha yurtta yakıcı sıcakların hissedileceğini bildirdi. Özellikle Ramazan’ın bitişi ile artan sıcaklık dereceleri insanları klima almak için teşvik etmeye başladı.

Artan sıcaklar insanları yeni arayışlara sevk ediyor. Artık insanlar serinlemek istediğinde dışarı bile çıkamıyor. Çünkü dışarısı evlerden çok daha sıcak. Evlerde de gereken önlemi almak isteyen tüketiciler buna karşı klimalara hücum etmeye başladı. Son yıllarda hiç satılmadığı kadar klima satışı son haftalarda gerçekleşti. Klimaların böylesine revaçta olduğu dönemde birbirinden farklı klima modelleri de kendi aralarında bir fiyat ve kalite yarışı içerisinde girmiş vaziyette.

Göze Çarpan Modeller

Tercih edilen klima modellerinden biri olan Mobil klimalar özellik olarak geleneksel klimalar ile benzerlik taşıyor. Tıpkı o tip modellerde olduğu gibi komprosörlü motora sahip olan mobil klimalar şu ara çok yoğun bir ilgi ile karşı karşıya. Ayrıca motoru da üfleme ünitesinin içinde bulunuyor. Bu da önemli bir avantaj. Böylelikle komprosörden çıkan sıcak hava penceredeki hortum aracılığıyla dışarı atılıyor. Bunun yanı sıra iyonizer filtreli klimalarda tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Soğutma kapasitesi ile dikkat çeken model, 15-20 metrekare çapındaki odayı güzelce soğutabiliyor. Çoğu tüketici klima alırken ses çıkarıp çıkarmadığına da dikkat ediyor. Eğer siz sessiz bir klima arayışı içindeyseniz Pinguino Pac bu noktada oldukça yararlı bir modeldir. Hem soğutma özelliği hem kapladığı alan hem de ses çıkarmadan yürüttüğü işlevi ile dikkat çekiyor.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Sadri 27 Eylül 2018

Teknoloji marketlerinde çok görüyorum bunları. Bizim sitede klima takmak yasak olduğu için mecbur bunu alacağız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Ağustos 2018, 04:58

En İşlevsel Dijital Asistan Hangisi?

Hangi Dijital Asistan  Daha Çalışkan? Akıllı telefonların hayatımızın tümüne girmesiyle birlikte hayatlarımızı kolaylaştırması adına farklı işletim sistemlerinde, farklı dijital asistanlar ortaya çıktı. IOS işletim sisteminde Siri, Android telefonlarda Google Now ve Windows işletim sisteminde ise Cortana. Dijital asistan kullanımı ülkemizde halen çok yaygın olmamakla birlikte seveni de çok gereksiz bulanı...

Devamını Görüntüle