06 Ağustos 2018'de eklendi

Botoksun Zararı Nedir?

Botoks tedavisi 20 yılı aşkın bir süredir dünya genelinde uygulanmaktadır. Bu süre içerisinde botoks zararları konusunda büyük bir zarar görülmemiştir. Kullanım alanı genişledikçe kulaktan dolma bilgiler ile bazı etkilerinin olduğu sanılmıştır. Donuk surat ifadesi, felç gibi etkiler bıraktığı iddia edilmiştir. Ancak botoks tedavisi doğru ve dozajında uygulandığında buradaki hiçbir etkiyi bırakmamaktadır. Özelliği sebebi ile geçici bir tedavidir. Botoks tedavisi uygulandıktan 6 ay sonra etkisi tamamen ortadan kalkmaktadır. Botokstaki amaç kırışıklığa neden olan kasların bir süreliğine işlevini engellemektedir. Bu süre içerisinde kırışıklıklar ortadan kalkmaktadır. 6 ay sonra etkisi geçmiş ve kırışıklıklar tekrardan başlamışsa tekrarlanabilir bir tedavidir. Herhangi bir sınır yoktur.

Bizi takip edin:
Botoksun Zararı Nedir?

Botoksun Zararı Var Mıdır?

Botoks tedavisi 20 yılı aşkın bir süredir dünya genelinde uygulanmaktadır. Bu süre içerisinde botoks zararları konusunda büyük bir zarar görülmemiştir. Kullanım alanı genişledikçe kulaktan dolma bilgiler ile bazı etkilerinin olduğu sanılmıştır. Donuk surat ifadesi, felç gibi etkiler bıraktığı iddia edilmiştir. Ancak botoks tedavisi doğru ve dozajında uygulandığında buradaki hiçbir etkiyi bırakmamaktadır. Özelliği sebebi ile geçici bir tedavidir. Botoks tedavisi uygulandıktan 6 ay sonra etkisi tamamen ortadan kalkmaktadır. Botokstaki amaç kırışıklığa neden olan kasların bir süreliğine işlevini engellemektedir. Bu süre içerisinde kırışıklıklar ortadan kalkmaktadır. 6 ay sonra etkisi geçmiş ve kırışıklıklar tekrardan başlamışsa tekrarlanabilir bir tedavidir. Herhangi bir sınır yoktur.

Hamilelik döneminde olan ve ya bebek emziren kadınlara botoksun zararları olabilir. Doktorlar bu dönemlerde olan kadınlara botoks tedavisini uygun görmemektedir. Ayrıca sinir kaslarınızda ilgili bir rahatsızlığınız varsa bu durumda da botoks tedavisi uygulanmamaktadır. Botok tedavisinin yapılacağı yerde herhangi bir deri hastalığı varsa yine botoks tedavisinden uzak durulmaktadır. Bu durumlar özel durumlar olduğu için botoks uygulandığında çeşitli zararlar görülebilir. Ancak bu durumlar haricinde yapılan tedavilerde herhangi bir kalıcı rahatsızlığa rastlanmamıştır. Botoks tedavisini yaptırırken doktorunuzu da özenle seçmelisiniz. Herhangi bir dozaj aşımı veya yanlış bir bölgeye uygulanan kimyasal sonucu etkiler görülebilmektedir.

Botoksun zararları az etkiler bırakan durumlardır. Tedavi sonrası nadiren hastalarda birkaç saat baş ağrısı görülebilmektedir. Ayrıca göz kapağına veya yakın bir bölgesine yapıldığında nadiren göz kapağında sarkmalar görülebilmektedir. Bu durumda az miktarda görülür. Botoks tedavisi yapıldıktan sonra cildinizde tedavinin yapıldığına dair bir belirti kalmamaktadır. Tedavi yapıldıktan sonra hemen günlük yaşantınıza devam edebilmektesiniz. Yüzünüzü yıkayabilir yüz kaslarınızı hareket ettirebilirsiniz. Bu tedavi sonrasında tek dikkat etmeniz gereken 4 saat boyunca yüzünüzün dik bir pozisyonda olmasını sağlamanızdır. Bunların dışında tedavinin herhangi bir etkisi veya zararı yoktur. İlk kullanımdan sonra etkisi geçip tekrar tedaviye başvurulabilir. Burada göz önünde bulundurulması gereken bir konu ise belirli bir sayıdan sonra tedavinin etkisinde azalmalar görülebilmesidir. Botoks zararları insanları etkilemeyecek düzeydedir ve yan etkisinin en az olduğu tedavilerden biridir.

Botoksun Ne Gibi Yan Etkileri Vardır? Okumak İçin Tıklayınız..

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Eylül 2018, 00:55

Kuru Temizleme Nasıl Yapılıyor?

Nedir,Nasıl Yapılır Zararı Var Mıdır? Kıyafetlerimizi evdeki imkanlarla temizlerken kirlerin giderilmesi için kullanılan çözücü madde sudur. Ancak suyun da etki etmediği bazı kumaş türleri vardır; örneğin yünlü kumaşlar. Peki bu tür nari kumaşları nasıl temizlemek gerekir? Kuru temizleme sektörü, yıkanması ve temizlenmesi zor olan kumaşların ve giysilerin temizliğini yapmaktadır. Kuru...

Devamını Görüntüle
Scroll Up