06 Ağustos 2018'de eklendi

Dermaroller Çatlak Tedavisi Nedir?

Dermaroller Çatlak Tedavisi Nedir?

Dermaroller Çatlak Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Ergenlik döneminden itibaren oluşan çatlakların ileriki zamanlarda farkına vardığınızda vücudunuzda çirkin bir görüntü yarattığını düşünerek büyük bir problem haline getirirsiniz. Çatlaklar hızlı kilo alıp verme sonucu pembe renkte oluşan çatlaklar üzerinden belli bir zaman geçmesi sonucu ile beyaza yakın bir renge dönüşürler. Bu oluşan çatlaklara müdahale edilmediği sürece kendiliğinden geçmezler. Neredeyse her üç kadının birinde görülen çatlaklar hayatınızı olumsuz yönde etkilerler. Hayati bir risk oluşturmayan ve herhangi bir ağrı sağlamayan vücut çatlakları görüntü açısından sıkıntı yaratır. Vücudunuzda genellikle göğüs, karın, bel ve dizkapağı arkasında görülmektedir. Vücudunuzda oluşan çatlaklara dermaroller çatlak tedavisi ile sağlıklı çözüm sağlayabilirsiniz.

 

Göğüsleri saran doku oldukça ince ve hassas oldukları için bu bölgedeki çatlaklar gelişme çağından itibaren görülebilir. Aynı zaman da bel bölgesindeki çatlaklarda gelişme çağında aniden alınan kilolar nedeni ile görülebilir bu gibi yeni oluşan çatlaklara dermaroller çatlak tedavisi ile onarabilirsiniz. Çatlakların onarımı kolay olmadığı için vücudunuzda yeni çatlakların oluşmaması için gerekli önlemler almanız gerekir. Dermaroller cilt bakım uygulamaları son teknoloji ile üretilmiş microneedling tedavi yöntemi ile doku canlandırma metodudur. Dermaroller bir silindir üzerine sıralanmış mikro iğneleri olan bir tedavi aracıdır. Yalnızca çatlak tedavisinde uygulanmayıp bir çok tedavide de uygulanmaktadır. Akne izlerinin tedavisinde, leke tedavisinde, ince kırışıklıkların giderilmesinde ve saç dökülmesi tedavisi gibi bir çok tedavide kullanılmaktadır.

Dermaroller çatlak tedavisi uygulaması öncesinde uygulama yapılacak bölgenin lokal olarak uyuşturulması gerekir. Aksi taktirde ağrıları şiddetli hissedersiniz. Bölge uyuşturulduktan sonra yaklaşık 20 dakika kadar bir süre uygulama yapıldıktan sonra çatlak tedavisi sonlandırılır. İşlem sırasında çatlaklar bulunan bölgenin çevresinde sağa ve sola yatay bir şekilde gezdirilerek uygulama yapılır. İşlem sırasında kanamalar meydana gelir. Fakat bu kanamalar fazla uzun süreli kanama olmaz işlem sonlandırıldıktan 1 saat sonra kanamalar tamamen durur. Dermaroller tedavi işlemi yaklaşık 4 seans yapılmaktadır. Ayda bir kere olmak üzere dört seans sonrasında çatlak tedavisinde başarılı bir işlem elde edilmektedir. Dermaroller ile çatlak tedavisini kendi başınıza uygulamanız tavsiye edilmemektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Ağustos 2018, 19:55

PRP Yüz Gençleştirme Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

PRP Yüz Gençleştirme PRP yüz gençleştirme tedavisi sayesinde yaşlı dokular canlandırılır. Bu tedavi sonrasında cildinizde bulunan dokular beslendiği için daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşursunuz. Bu sayede gençleştirme işlemi başarı ile tamamlanmış olur. Bu tedavinin amacı ciltte bulunan dokuların uyarılmasıdır. PRP tedavisinde dokuları uyarıp canlanmasını sağlamak için trombosit hücresine ihtiyaç...

Devamını Görüntüle