06 Ağustos 2018'de eklendi

Ev Yapımı Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Ev Yapımı Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Evde Cilt Beyazlatıcı Maske Yapın!

Bayanlar için güzel görünmek çok önemlidir. Şimdi beyaz ten hayali kuranlar için evde Cilt beyazlatıcı maske tarifleri vermeye çalışacağım. Evinizde bulunan malzemeler ile pratik bir şekilde cildinizi ipeksi bir görünüme kavuşturmak isterseniz maskeleri uygulamanız yeterli olacaktır. İlk maske için gereken malzemeler şunlardır. 5 adet badem ve yarım çay bardağı süt. Sabahtan bu malzemeleri bir araya getirin ve geceye kadar bademlerin sütü iyice çekmesini sağlayın. Mikser ile bademleri ezip kremsi bir doku kazandırın. Cildinizi yıkayıp arındırdıktan sonra maskeyi gece yatmadan yarım saat önce uygulayın. Yarım saat dolduğunda ılık su ile maskeyi temizleyin. Bu maskeyi haftada iki defa yapmanızda hiçbir mahsur yoktur.

Beyaz ten sevenler için Cilt beyazlatıcı maske tariflerine ikinci maske ile devam ediyorum. Bu maske hem cildi besleyici özelliğe sahip hem de cilt rengini açıcı özellik taşımaktadır. Maske için gereken malzemeler. 3 yemek kaşığı süzme bal ve 3 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu. Malzemeyi cam kâseye koyun ve tahta kaşık ile iyice karıştırın. Karışımı yıkayıp kuruladığınız temiz cildinize uygulayın. Bu maskeyi boyun ce degaje bölgeniz içinde kullanabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan 20 dakika sonra ılık su ile cildinizi yıkayıp kurulayın. Kurulama sonrasında cildinizi gül suyu ile silin. Böylece cilt hem temizlenmiş olacak hem de siyah noktalardan kurtulmuş olacak.

Cilt beyazlatıcı maske tariflerine son maske ile devam ediyorum.  Maske için gereken malzemeler. 1 yemek kaşığı nohut tozu, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı zerdeçal ve 1 tatlı kaşığı gül suyu. Kâsenin içerisine nohut tozunu, limon suyunu ve zerdeçalı koyup karıştırın. Yüzünüzü iyice yıkayıp kuruladıktan sonra maskeyi sürün. Maskeyi uygularken masaj yapmayı ihmal etmeyin. Maske cildinizde 15 dakika beklemelidir. Süre sonunda yüzünüzü soğuk su ile iyice yıkayın ve kurulayın. Son işlem olarak gül suyunu pamuk yardımı ile cildinize sürün. Bu maskeyi 15 günde bir sefer uygulayabilirsiniz. Üstelik bu maske her cilt tipine uygun bir tariftir. Bu maskeler sayesinde beyaz ten artık hayal değil.

Bunuları da inceleyebilirisiniz:

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Ekim 2018, 23:41

Kadınlar Nasıl Tarz Sahibi Olur? | Yapması Gerekenler

Tarz Sahibi Kadın Olmanın Yolları Daha önce bu konu hakkında bir metin yazmadığımızın farkına vardık ve lakurcala ekibi olarak tarz sahibi kadın olmanın yolları hakkında size dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili önemli bilgiler verelim istedik. Kadınlar bilindiği üzere erkeklere nazaran daha fazla çeşit seçeneğine sahiplerdir. Dolayısıyla kimine göre seçim daha kolay...

Devamını Görüntüle