06 Eylül 2018'de eklendi

Fibrocell (Kök Hücre) Yüz Gençleştirme Nedir?

Bizi takip edin:
Fibrocell (Kök Hücre) Yüz Gençleştirme Nedir?

Fibrocell Nedir?

Kişinin kendisinden alınan örnek kök hücrelerin, uygun koşullarda (sıvı içerisinde) çoğaltılıp, cansızlaşmış bölgelere yeniden can kazandırılan hücresel tedavi şeklidir.

Örnek nerelerden nasıl alınır?

Kişinin önceden kan tahlilleri yapılarak uygunluğuna bakıldıktan sonra gün kararı belirir. O gün lokal anestezi ile kol iç tarafı yahut kulak arkası gibi güneşin çok etkilemediği alanlardan donör doku alınır.

Hangi problemlerde fibrocell çözüm olarak kullanılabilir?

  • Kapanmak bilmeyen kronikleşmiş yaralarda
  • Sivilce ve çukur oluşmuş ciltte, geçmeyen yaralar için kullanılabilir
  • Dudak yapısının dolgunlaştırılmasında
  • Yüzde belirmiş zamanla oluşmuş kırışıklıklara karşı
  • Travma ve yanık gibi oluşumlara karşı

Fibrocell Uygulaması Nasıl Yapılır?

Güneşten çok etkilenmemiş vücut bölgelerinden doku örnekleri alınacaktır. Bunun için bölgesel uyuşma sağlanacak ve acı duvarı kaldırılacaktır. Alınan 3 mm çapındaki doku parçası üç dört hafta laboratuarda bekletilerek hücrelerin çoğalması sağlanır. Sonrasında eski hacmini yitirmiş ve onarılması gereken bölgeye enjekte edilir. Sıvı şekilde olacaktır ve yeni katılan hücreler o bölgeye hızla can katacaktır.

Her yaştan kişi için uygulanabilecek bu yöntemle müzmin yaraların da iyileşmesi sebebiyle şeker hastaları için bile uygun görülmektedir. En iyi sonucun alınabileceği yaş grubu; otuzlu yaşlar ile elli beş yaşlarına kadar olan yaş grubundaki kişilerdir. Fibrocell uygulamalarından sonra meydana gelen yeni doku bu formunu dört beş yıla kadar koruyabilecektir.

Fibrocell Yüz Gençleştirme

Fibrocell Yüz Gençleştirme; hastanın kendine ait hücrelerin, belirli işlemlerden sonra yine kendine enjekte edilmesi oldukça hoştur. Bayan- erkek cinsiyet ayrımı yapılmaksızın herkese rahatlıkla yapılabilmektedir. Yaşa bağlı yahut çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak cilt zamanla elastikiyetini kaybetmektedir. Yeniden canlanabilmek içinde dışarından müdahaleye ihtiyaç olabilir. Kök hücre tedavilerini kapsayan fibrocell uygulamalarında cilt çok daha parlak olacak ve gülen yüzlere sahip olunacaktır.

 

Nerelere uygulanabilir?

  • Yüz kırışıklıkları için ( göz kenarı, dudak ile burun hattı, kaz ayaklarının olduğu bölgeler, dudak kenarı )
  • Çatlaklar için ( doğuma ait çatlaklardan sonra abrazyon yöntemiyle birlikte uygulanınca büyük başarılar elde edilmektedir)
  • Dudaklarda biçim değişikliği için
  • İstenmeyen deriye ait yaralar ve izli bölgeler için uygulanabilir

Fibrocell Yüz Gençleştirme İçin Biyopsi Nasıl Alınmaktadır?

Kol içi yahut kulak arkası gibi güneşle fazla temas etmeyen alanlardan alınır, bu bölgelerde kanlanma açısından zenginlik olduğundan dolayı fazla tercih edilmektedir. Deriden alınacak 3 mm çapta parça laboratuar ortamında hücre üretimi için kullanılır. Bu parçanın alımında lokal anestezi uygulanmış olacağı için acı hissi ortadan kaldırılmış olunacaktır

Fibrocell Yüz Gençleştirme kimlerde daha iyi sonuç verir?

Yaş olarak belirli bir sınırlama yapmak gerekirse 30 ila 55 yaş aralığında daha etkili sonuçlar verdiği görülmektedir. Herkese kolaylıkla uygulanabilinmektedir. Diyabet hastalarında bile kullanılabilinmekte ve yaraların iyileşmesinde etkili olduğu görülmektedir.

 

PRP Yüz Gençleştirme Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Esra 26 Eylül 2018

Ya benim cildimde çok kırışıklıklar var bunu tedavi ettirmek istiyorum ama kafam çok karıştı.. Prp mi yoksa fibrocell mi daha etkilidir?

admin 26 Eylül 2018

Prp ve fibrocell arasında bazı farklar vardır, prp sizin kendi kanınızdan yapılan ilaç ile tedavi yöntemidir. Fibrocell ise sizden alınan kök hücreleri tedavi bölgesine -aktarmadır- böylece tedavi bölgesindeki kök hücre sayıyı arttırılır kıkırdak yıkımı azaltılır.. Prp daha doğal ve etkili bir yöntemdir, kimyasal vb. şeyler kullanılmaz. En doğru kararı hekiminizden almayı tercih ediniz..

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Ağustos 2018, 11:19

Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar? | Lazer Tedavisi

Sivilceler İçin Lazer Tedavisi: Karbon Peeling Cildinizin sivilcelerden, aknelerden, siyah noktalardan kurtulup sağlıklı ışıltılı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız karbon peeling yaptırabilirsiniz. Bunların yanında yağlanma dengesizliği, cilt lekeleri ve sarkmalar içinde oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. Karbon peeling yılında her dönemi yapılabilmektedir. Herhangi bir enjekte söz konusu değildir. Ağrı gibi durumlarda görülemeyen bu peeling yöntemi oldukça...

Devamını Görüntüle
Scroll Up