; charset=UTF-8" />Göz Altı Morlukları İçin Işık Tedavisi | Işık Dolgusu | Riski Var Mı?
09 Ağustos 2018'de eklendi

Göz Altı Morlukları İçin Işık Tedavisi | Işık Dolgusu | Riski Var Mı?

Göz Altı Morlukları İçin Işık Tedavisi | Işık Dolgusu | Riski Var Mı?

Göz Altında ki  Morluklar ve Çökmeler Nasıl Geçer?

Göz altında oluşan morluklar ve çökmeler özellikle erkeklerde çokça görülebilmektedir. Bu durumun en büyük nedeni yaşın ilerlemesidir. Tabi göz altı çökme ve morlukların derecesi insanın yaşam tarzı da etkiler. Stresli, uykusuz bir yaşam süren birinin yaşının ilerlediğinde bu gibi sorunları yaşama olasılığı daha yüksektir. Eğer bu tür bir probleminiz varsa bunu göz altı ışık dolgusu ameliyatı ile çözebilirsiniz. Bu şikayetlerle doktora gittiğinizde ve ışık dolgusu ile tedavi olmak istediğinizde, tedavi sonrasında göz altı morluklarınızda ve çökmelerinizde azalmalar meydana gelecektir. Genel olarak ameliyattan bir hafta sonra tedavinin etkisi görülmektedir. Bu tedavi yönteminin en büyük avantajı tamamen doğal bir etki bırakmasıdır. Ameliyat sonrasında herhangi bir ameliyat belirtisi görülmemektedir. Ayrıca göz altında ödem gibi sorunlar yaşanmamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu ameliyatı sonrasında etki bir ile bir buçuk yıl sürmektedir. Bu dolgunun içeriği hyaluronik asit içermektedir. Bu tedavi yönteminde yan etkilerde oldukça az görülmektedir. Çok nadir olarak hafif kızarıklık ve morarmalar görülmektedir. Bu kızarıklıklar ve morarmalar ise 72 saat gibi kısa bir süre içerisinde ortadan kaybolmaktadır. Riski az bulunan tedavi yöntemlerinden biridir. Tekrarlanabilir bir tedavi yöntemi olması da bir çok insan için çok yararlı olmaktadır. Çünkü etkisi bir süre sonra geçen bir tedavi yöntemidir. Kalıcı olarak bu çökmelerden kurtulmak ne yazık ki mümkün değildir.

Riski Var Mıdır?

Tedavi göz altı çukuru olan kişilere uygulanabilir. Ayrıca göz altı ışık dolgusu göz çevresinde gençleşmeye yönelikte kullanılmaktadır. Göz altı şişlik, morluk ve halkalanmalar varsa bu durumların azaltılması için de kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemini uygulamak için öncelikle bu işte tecrübeli bir doktor seçmelisiniz. Doktor seçimi yaparken, doktorun daha önceden yapmış olduğu işlemleri gözden geçirebilirsiniz. Bu tedavi yönteminin yan etkisi ve riski çok az olmasına karşı yanlış uygulamalar sonucu mağdur olma durumunuzda mevcuttur. Bu yüzden doktor seçimi oldukça önemlidir. Tedavi uygulanırken dolgu ne kadar profesyonel bir şekilde yapılırsa o kadar risksiz ve o kadar uzun ömürlü etki eder. Sizlerde göz altı ışık dolgusu yaptırmak istiyorsanız bu konuda profesyonel doktorlardan yardım almalısınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Eylül 2018, 00:40

Fibrocell (Kök Hücre) Yüz Gençleştirme Nedir?

Fibrocell Nedir? Kişinin kendisinden alınan örnek kök hücrelerin, uygun koşullarda (sıvı içerisinde) çoğaltılıp, cansızlaşmış bölgelere yeniden can kazandırılan hücresel tedavi şeklidir. Örnek nerelerden nasıl alınır? Kişinin önceden kan tahlilleri yapılarak uygunluğuna bakıldıktan sonra gün kararı belirir. O gün lokal anestezi ile kol iç tarafı yahut kulak arkası gibi güneşin çok...

Devamını Görüntüle
Scroll Up