31 Temmuz 2018'de eklendi

Hızlı Kilo Verdiren Muz Diyeti | Sağlıklı mı?

Hızlı Kilo Verdiren  Muz Diyeti | Sağlıklı mı?

Hızlı Kilo Vermek İsteyenler İçin Muz Diyeti

Muz diyeti kısa sürede hızlı kilo vermek için etkili bir diyet.Kilo sorunu hemen hemen bütün bayanlarımızın hayatlarında bir kez olsa da karşılaştığı sorunlardan biri. Özelikle doğumdan sonra hızla alınan kilolar can sıkıcı olmakta ve kiloların geri verilmesi de oldukça zorlaşmaktadır.
Bu sorununuzun için sizlere Özellikle Japonlar arasında oldukça yaygın olan muz diyetinden bahsedeceğiz. Sizde kilolarınızdan hızla kurtulmak istiyorsanız muz diyetini mutlaka denemelisiniz.
Muz diyetini sabahları sade muz yiyip fazla soğuk olmayan ılık bir su içiyorsunuz. Bundan sonra ise öğle akşam ara öğününde akşam 8’e kadar dondurma, süt ürünleri alkol akşam yemeğinden sonra ise tatlı yemek şartıyla istediğiniz tüm yiyecekleri yiyebilirsiniz. Burada unutmamanız gereken nokta yediğiniz yemeklerle birlikte oda sıcaklığında olan ılık su tüketmenizdir. Öğleden sonra 2–3 gibi 1 tane tatlı atıştırabilirsiniz.
Bu diyeti uygularken egzersiz yapmanızı da öneriyoruz böylece daha etkili bir sonuç elde edersiniz.

Muz diyeti ile nasıl kilo veririz ?

Muz meyvesi içerisinde bulundurduğu enzimler sayesinde sindirimi hızlandırır ve bağırsakların besinleri daha hızlı emmesini sağlamaktadır. Ayrıca muz tokluk hissi yaratan lifler içermektedir. Muz bu özelliği sayesinde yağ yakılmasını da hızlandırır. Muzdaki bu lif gıdalar soğuk yenildiği zaman etkili olmaktadır. Muzdaki bu lif patates, tahıllar ve kuru baklagillerde de bulunmaktadır. Bir muzun içeriğinde bu liften 2–4 gram arası bulunmaktadır. Muz zaten tokluk hissi yaratmasıyla sağlıklı beslenme ve diyet programlarında vücudu besleyici olarak mutlaka bulunur.

Muz diyeti ile nasıl bir sonuç alırız?

Muz diyetini uygularken Sabah, öğle, akşam yiyeceğiniz bir yiyecek listesine ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken bu diyet zarfında hareket etmek ve kalori yakmaktır. Genel sağlığınızı korumak için de sağlıklı besinler tüketmelisiniz. Ayrıca kesinlikle akşam 8 den sonra yemek yememelisiniz. Akşam 8 ‘den sonra yemek yemiyorum ama kilo veremiyorum diye hemen karamsarlığa kapılmamalısınız. Burada akşam 8 ‘den sonra yemek yememenizden daha önemli olan nokta gün içersinde yedikleriniz ve ne kadar kalori yaktığınızdır. Zayıflamak için en önemli unsur yediğinizden daha çok yediklerinizi ne kadar yaktığınızdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Ağustos 2018, 23:17

İştah Kesici Besin Takviyeleri Nelerdir?

Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir? Sizde sürekli acıkan sürekli midesi kazınanlardan mısınız ve bu durum kilo almanıza mı neden oluyor?Bu durumu engellemek için iştahınızı kontrol altına alacak beş besini tüketmeyi deneyin. Bu besinler aynı zamana yağ yakımı için etkili olan besinlerdendir. İşte iştah kesen beş besinlerimiz: 1)Yeşil çay: Yeşil çayı vücudu...

Devamını Görüntüle