20 Ağustos 2018'de eklendi

Lazerle Leke Tedavisi Ne Kadar Etkili?

Lazerle Leke Tedavisi Ne Kadar Etkili?

Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

Cildimizin rengini melanin denen madde vermektedir. Melanin ciltte belirli bölgelerde yoğun olarak bulunduğunda bu bölgelerde cilt lekeleri oluşmaktadır. Çeşitli yerlerde yoğunlaşarak lekelere neden olan melanin maddesinin, bu alanlarda yoğunlaşmasının da çeşitli sebepleri vardır. Genellikle yaşlılıktan dolayı bu lekelere maruz kalabiliriz. Bir diğer neden ise güneştir. Güneş ışığına cildimiz fazla maruz kaldığında lekelerin oluşmasına ve güneç lekelerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda yüzümüzde veya vücudumuzda oluşan lekeler psikolojik olarak rahatsız etmektedir. Özellikle yüzde bulunan lekeler görünüm açısından insanları çok etkiledikleri için bu lekelerin ortadan kaybolması için tedavi yöntemleri aramaktadır. Lazerle leke tedavisi ise bu yöntemler arasından en çok merak edileni ve en çok tercih edilen tedavi çeşitlerindendir.

Lazerle leke tedavisi esnasında lekelere neden olan melaninler etkilenir ve cildin normal rengini almaları sağlanır. Tedavi esnasında normal renkte olan cilt etkilenmez. Etki olsa da bu etki ciltte görülmez. Lazer tedavisinin lekeler üzerinde etkisinin maksimum olması için tedavi olacak kişinin bronzlaşmamış olması gerekmektedir. Tedavinin uygulandığı sırada normal cilt rengine sahip olması gerekir. Eğer bronzlaşmış bir cilde lazer tedavisi yapılırsa bu durum sonucunda kabarmalar ve su toplanmaları görülmektedir. Tedavi olurken bu unsura dikkat etmelisiniz. Tedavi uygulanırken genelde ağrı hissedilmez. Ancak bazı insanların cildi hassas olduğu için ağrı duymaları normal karşılanmaktadır. Bu yüzden lazer tedavisinin daha rahat geçmesi için anestezi etkisi yapan kremler ve buz torbaları kullanılabilmektedir.

Lazer tedavisi bazı durumlarda hastalara uygulanmamaktadır. Lazerle leke tedavisi cilt kanseri ve kanser öncüsü lezyonların tedavisinde kullanılmamaktadır. Lazer tedavisi yapılmadan önce bu hastalıkların kişide olup olmadığı test edilir ve daha sonra lazer tedavisi yapılır. Bu testleri doktorunuz söylemese dahi yaptırın. Çünkü eğer bu hastalıklar var ise lazer tedavisi sizlere yarardan çok zarar getirecektir. Doktorunuz gerekli testleri yaptıktan sonra lekelerden kaç seansta kurtulabileceğinizi tahminen söyleyecektir. Her kişinin cildi farklı olduğu için uygulanan seans sayısı ve seans aralıkları değişiklik göstermektedir. Eğer lazer tedavisi ile lekeleri ortadan kaldırmak istiyorsanız kesinlikle bir doktordan destek almalısınız. Herhangi bir güzellik salonunda bu tür işlemler yapılsa dahi yaptırmamalısınız.

Lazerle Cilt Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Umay 30 Eylül 2018

Çok sayıda güneş lekesi var bende de. Bu güneş lekelerinden kurtulmak için lazerli tedavi kesin olarak işe yarar mı?

admin 30 Eylül 2018

Lazerli tedavi kesin işe yarar fakat ondan önce, doğal yöntemler, kremler veya maskeleri deneyin sonuç vermez ise lazerle tedavi yaptırmanızda fayda var..

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Kasım 2019, 21:22

Bitkisel İlaçlar Neden Dikkatli Kullanılmalı

Bitkisel tedavi kökleri, çiçekleri, yaprakları ve bitkilerin diğer kısımlarını kullanan iç ve dış hastalıkların tedavisi için bilinen bir yöntemdir. Onlardan, tabletlerin, çözeltilerin, merhemlerin ve diğer dozaj formlarının üretimi için infüzyonlar, kaynatmalar veya özütler hazırlıyoruz. Bitkisel tedaviler neden bu kadar popüler? Bitkisel preparatlar genellikle daha ucuzdur Bitkisel hammaddelerin standardizasyonuna modern yaklaşımlar...

Devamını Görüntüle
Scroll Up
Bize destek vermek amaçlı reklamlara tıklayıp 1 dakika açılan sayfada gezinebilirsiniz..
+