27 Temmuz 2018'de eklendi

Robert Downey Jr Kimdir?

Bizi takip edin:
Robert Downey Jr Kimdir?

4 Nisan 1965 yılında doğmuş Hollywood oyuncusudur.Aktif oyunculuk hayatına 1970 yılında atılmıştır ve o günden bugüne birçok bilimkurgu – aksiyon filminde yer almıştır.Bana soracak olursanız yaşıtım olanların bilim kurgu kahramanı – Sherlock Holmes‘u herkese tanıtan ve oyunculuğu ile milyonlarca kişinin beğenisini toplayan bir kişiliktir ayrıca yaşı itibari ile zorluklara meydan okuyan ve bugün genç aktörlerin bile üstlenemediği bir çok rolü göğüsleyen dev oyuncu diyebilirim.Yeri geldiğinde de Tony Stark olup gönülleri Demir adam ile fetih etmeyi bildi.
Filmlerinde hep bir şımarık insan tarzı gözükse de gerçek hayatında sempatik ve neşe dağıtıcı bir adam olduğunu gerek Demir adam filmi arkaplanından gerekse Yenilmezler adlı filmin arkaplanından kolayca anlayabiliyoruz.
Bu arada 2013 yılında Hollywood’un en çok kazanan erkek oyuncusu olma ünvanını da kazanmıştır,ee tabi yorucu bir senenin ardından hakketti diyebiliriz.48 yaşındaki bir adam için 2012 senesi içinde 4 film ortaya koymak hiçte kolay olmasa gerek zaten bu başarısı ile emeğinin karşılığını kat ve kat aldığı açıkça belli.
Eşi Susan Levin’dir.2005 yılında bu evliliği yapmış fakat bundan önce Deborah Falconer ile 12 sene evlilik yaşamıştır.
Oyunculuğunun yanında birde şarkıcılık mesleğide vardır fakat daha müziklerini duymak nasip olmadı bana zaten oyuncu adamında müziklerinin pek sevileceğini sanmıyorum hele böyle bir oyuncunun müzikleri kesin gölgede kalır.

Son ve en sevildiğin film serisi olan Demir Adam filmine kendi açısından son noktayı koymuş gibi gözüksede Sherlock Holmes – Avangers gibi baş yapıtlar ile 5-6 sene daha aktif oyunculuk hayatına devam edecek gibi gözüküyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Kasım 2018, 23:17

Jason Statham Kimdir? | Hangi Filmde Patladı?

Sinema sektörüne damga vuran Aktör Jason Statham, kimimizin vurdulu kırdılı filmler olarak adlandırdığı, kimimizin çete filmleri diye adlandırdığı, kimimizin hırsız filmleri diye adlandırdığı filmlerinin baş karakteri ve aynı zamanda gönlümüze taht kuran adamdır. Sinema denilince ve özellikle aksiyon filmleri denildiği zaman akıllara gelen isimlerin başında Jason Statham gelmektedir. Bu yazımızda...

Devamını Görüntüle
Scroll Up