21 Ağustos 2018'de eklendi

Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Maskeleri

Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Maskeleri

Sağlıklı Saçlar İçin Maskeler

Saçların sağlıklı ve güzel görünmesi çok önemlidir. Bunun için kuaförlere kucak dolusu paralar öderiz. Ancak saç bakımı evinizde de yapılabilecek ve  kolay bir uygulamadır. Üç adımda sağlıklı saçlara kavuşmanın en kolay ve maliyetsiz yolu nasıl isterseniz ona bakalım. Sağlıklı saçlar için bakım maskelerine ilk olarak saçları ve saç diplerini temizleyici bir tarif ile başlıyorum. Maske için gereken malzemeler. Maske için bir çay bardağı elma sirkesi ve üç su bardağı ılık su gerekiyor.  Saçları yıkayıp kuruladıktan sonra üç su bardağı ılık suyun içerisine elma sirkesini koyun ve saçlara masaj yaparak bu karışımı sürün. 30 dakika boyunca bekleyin ve ılık su ile tekrar yıkayın. Yıkama işleminin ardından seyrek dişli bir tarak ile ıslak saçları tarayın ve havlu ile kurulayın.

 

Sizlere sunmuş olduğum Sağlıklı saçlar için bakım maskelerine ikinci adım olan besleyici maske ile devam ediyorum. Bu maske saçların ihtiyacı olan vitaminler içermektedir. Maske için gereken malzemeler. 1 su bardağı süt, 1 adet yumurta sarısı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı. Vermiş olduğum ölçüler omuz hizasında saçlar içindir. Eğer saçlarınız daha uzun ise malzemeleri artırabilirsiniz. Malzemeleri derin bir kâse içerisinde iyice çırpın. Temiz ve kuru saçlara uyguladıktan sonra tülbent veya bone ile hava almayacak şekilde sarıp 30 dakika bekleyin. Uygulama esnasında masaj yapmanızı öneriyorum. Süre bittiği zaman saçları ılık su ile durulayın ve bir damla besleyici özelliği bulunan şampuan ile yıkayın. Yıkadıktan sonra saçlar henüz ıslak halde iken tarayın. Kurulama işlemini havlu ile yapmanız saçların sağlığı açısından doğru bir seçim olur.

Evet, Sağlıklı saçlar için bakım maskelerine saçlara hacim ve parlaklık verecek olan tarif ile devam ediyorum. Bu son adımdan sonra saçlarınız daha sağlıklı ve var olan dökülmeler azalmış olacaktır. Bu tarifleri sırası ile yapmanızı öneriyorum. Yani ilk olarak sirkeli su ile temizleme, sonrasında ikinci maske ile vitamin desteği ve son olarak da bu maske ile parlaklık, hacim kazandırma. Böylece evden çıkmadan saçlarınızın bakımını kendiniz yapabileceksiniz. Maske için gereken malzemeler. Bir adet avokado, 2 su bardağı Hindistan cevizi sütü ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı. Derin bir kâsenin içerisine avokadoyu rendelerin ve diğer malzemeleri ilave edin. Kâseyi sıcak su içerisine oturtun ve malzemenin ılımasını sağlayın. Bu işlemin ardından temiz saçlara maskeyi masaj yaparak uygulayıp 30 dakika sonra yıkayın. Vermiş olduğum üç maskeyi birer gün arayla uygulayabilirsiniz.


Bitkisel Saç Bakımı Yöntemleri

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Burkay 29 Eylül 2018

Saçlarımdan nefret ediyorum. Bu kadar çok dökülen bir saç daha yoktur heralde. Denemediğim şampuan kalmadı ama nafile

Merve 1 Ekim 2018

Benim saçlarımın uçlarında çok sayıda kırık var. Ne yaptıysam bu kırıklara bir çözüm bulamadım. Daha önceden çözüm bulan var mı?

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Eylül 2018, 18:35

2018 Makyaj Masası Modelleri

Yeni Model Makyaj Masaları Yatak odasında şüphesiz olarak en etkileyici bölümlerden bir tanesi de makyaj masasıdır. Çünkü kadınlar bu bölgede kendilerine bakım yaptıkları için en güzel şekilde görünmek isterler. Bir kadın için makyajın günlük hayattın da bir parçası olduğunu düşünürseniz yatak odanıza değer katacak bir mobilya olmasının yanı sıra aynı...

Devamını Görüntüle
Scroll Up
Bize destek vermek amaçlı reklamlara tıklayıp 1 dakika açılan sayfada gezinebilirsiniz..
+