24 Temmuz 2018'de eklendi

SEO Nedir?

SEO Nedir?

Seo, arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmaların genel anlamıdır. Seo, uzun süreli ve ciddi bir çalışma gerektirir.Yapılan çalışmaların zorluğundan dolayı, seo işlerinin yapıldığı bir sektör oluşmuştur. Bu sektörde dünya çapında şirketler de hizmet vermektedir, şahsi olarak çalışan webmasterlar da vardır.
Arama motoru optimizasyonu çalışmaları tüm arama motorlarını kapsamaktadır. Ancak Google’ın yaptığı ataklar ile zirveye yerleşmesi ve diğer tüm arama motorlarının birleşimiyle dahi rekabeti çok kolay bir şekilde sürdürmektedir. Bu şekilde seo çalışmaları Google üzerinden yapılmaktadır. Google‘da bulunan ziyaretçilerin %94′ü reklamlara tıklamaktadır. Bu da Google’a reklam vermenin fazla bir getirisi olmadığını gösteriyor. İşte burada seo çalışmaları devreye giriyor ve Google’da ilk sıralara çıkmanı önemini ortaya çıkarıyor.
Seo çalışmalarını profesyonelce, sistemli bir şekilde yapılığı şirketlere seo firmaları denmektedir. Seo çalışmaları web sitenizin konusuna uygun anahtar kelimeler belirlenmesiyle başlar. Örneğin duvar boyası satan bir firmanın Google’da duvar boyası kelimesinde ilk sırada bulunması satışlarında çok ciddi artışlar yaşanması anlamına gelir. Bu işlem yapılırken çalışılan anahtar kelimelerin zorluğuna, çalışma zamanının uzunluğuna ve çalışma şartlarına göre fiyat ta artış yaşanmaktadır. Seo çalışmalarında ilk sıraya çıkmak garanti değildir ancak çalışmanın gücüne göre yükselme yaşanmaktadır. Bu çalışmalarda bazı programlar kullanılarak sitenin ana konusunu yansıtacak anahtar kelimelerin piyasadaki zorluğuna ve diğer firmaların yaptıkları çalışmalara bakılmaktadır. Seo programları, kesin sonuç belirtmezler.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Ali 30 Eylül 2018

Dış seo yaparken çok dikkat etmek lazım. Fazla yüklenilen seo çalışmaları inanılmaz zararlar veriyor, tecrübeyle sabittir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Temmuz 2018, 06:04

Empati Nedir Ve Özellikleri? Nasıl Geliştirilir?

Empati Nedir? Nasıl Geliştirilir? Empati kelimesini günümüzde çokça duymaktayız ancak empati nedir sorusuna cevap vermek kimi zaman mümkün değildir. Empati nedir sorusuna cevap verecek olursak, empati bir başkasının içinde bulunduğu durumu, davranışlarındaki motivasyonu, içsel duygularını, davranışlarını içselleştirme durumudur. Kısa ve öz bir tanım yapacak olursak empati kendimizi başkasının yerine koymak demektir. Bu...

Devamını Görüntüle