26 Ağustos 2018'de eklendi

Sivilce Kremleri İşe Yarar mı?

Bizi takip edin:
Sivilce Kremleri İşe Yarar mı?

Sivilce Kremleri Etkili Mi?

Gençlik dönemlerimizde çokça rastladığımız ve sonradan kendiliğinden geçen sivilceler bazı zamanlar tekrardan kendini göstermektedir. Ergenlik döneminde sivilcelere normal olarak bakılsa da ergenlik döneminden sonra çıkan sivilceler insanları oldukça rahatsız etmektedir. Sivilceler hem yüzde hem de vücudun çeşitli bölgelerinde çıkmaktadır. Bu sivilcelere tedavi olarak sivilce kremleri kullanabilirsiniz. Bu kremler sivilcelerin oluşmasına neden olan yağları ortadan kaldırarak sivilcelerden kurtulmamızı sağlamaktadır. Sivilce kremlerini eczanelerden, güzellik merkezlerinden alabileceğimiz gibi doktor tavsiyesi doğrultusunda da edinebiliriz. Bu kremlerin etkili olması için krem üreticisinin belirttiği sıklıkta ve yoğunlukta kullanmalısınız. Düzensiz ve az yada çok kullanıldığında herhangi bir etkisini göremeyebilirsiniz.

Sivilce kremleri olarak bilinen bir çok markanın ürününü bulabilirsiniz. Bu ürünlerin hepsinde cilt yapısına göre çözümler vardır. Kendi cilt yapınızın hangi kreme uygun olduğunu uzmanlardan öğrenebilirsiniz. Bu kremleri aldıktan sonra tavsiye edilen zaman aralığı ve yoğunlukta kullanmanızda fayda var. Sivilcelerin bir an önce geçmesi için aşırı kullanım yapmanız sizlere fayda sağlamayacaktır. Sivilcelerinizin ortadan kalkması için kullanacağınız kremlerin fiyatları da bütçenizi zorlamayacak seviyededir. Ortalama olarak piyasada bulunan kremlerin fiyatı 20 TL ila 50 TL arasında değişmektedir. Kendini sivilce tedavisinde kanıtlamış ve doktorlarında tavsiye ettiği ürünleri kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu kremlerin çoğu kısa zamanda etkisini göstermektedir. Sivilcelerin olduğu bölgeye uyguladığını kremler olan sivilceleri ortadan kaldırır ve daha sonradan oluşabilecek sivilceleri engeller.

Bazı sivilce kremleri deriyi kapatıcı özelliğe sahiptir. Bu yüzden hem sivilcelerinizin tedavisi için hem de fondöten gibi de kullanılabilir.  Bu kremleri piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz için tek başınıza kreme karar vermeniz önerilmez. Sizin için en doğru tercih doktor tavsiyesi olacaktır. Doktora muayene olduktan sonra sivilcelerin tedavisinde kremlerin yeterli olacağı tespit edildiğinde doktorunuz sizlere sivilceleriniz için krem markası tavsiyesinde bulunacaktır. Bunun dışında bu kremleri satan firmalarda cildinize uygun hangi kremi kullanmanız gerekiyorsa uzman kişiler tarafından yardım alabileceksiniz. Krem kullanımında da kremin cildinizde kalma süresini aşmamalısınız. Kremi uyguladıktan sonra silme işleminde bol su ile kremin bulunduğu bölgeyi temizlemeli ve daha sonrasında da o bölgeyi temiz tutmalısınız.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Yaren 28 Eylül 2018

Gençlik zamanında sıcak suyun içine vix koyar ve buharını yüzüme doğru gönderirdim. Çok yararını görmüştüm.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Temmuz 2018, 20:19

Beynimiz; vücudumuzu düşünmemizi hislerimizi kısacası her şeyimizi yönlendirdiğimiz organımız. Beynimizi daha verimli çalıştırmamızın bazı yöntemleri var  bizde bu listemizde beynimizi nasıl daha verimli  kullanabileceğimizden bahsettik.

Beyin Gücünü Arttırma ve Geliştirme Yöntemleri

Beynimiz; vücudumuzu düşünmemizi hislerimizi kısacası her şeyimizi yönlendirdiğimiz organımız. Beynimizi daha verimli çalıştırmamızın bazı yöntemleri var  bizde bu listemizde beynimizi nasıl daha verimli  kullanabileceğimizden bahsettik. 1-) Egzersiz Yapın Yapılan araştırmaların sonucu gösteriyor ki, egzersiz ve spor yapmak, nörogenezis (beyin hücrelerinin yenilenmesi) etkisi yaratıyor. Zihinsel fonksiyonlarınızı arttırmak için düzenli olarak günlük...

Devamını Görüntüle
Scroll Up
Instagram Çekilişi hk.Tıklayınız.
+