25 Temmuz 2018'de eklendi

Web Sitesi Açmak İçin Gerekli Adımlar

Web Sitesi Açmak İçin Gerekli Adımlar

Bir websitesi açmak tecrübeli bir bilgisayar kullanıcısının ideallerinin başında gelmiştir , bazen bu websitesi içeride minik ama yazılar ile devleşen bir hayatı tanıtmaya bazende kazanç sağlamaya yönelik çalışır.İnsanlar gün geçtikçe gelişen internet hizmetlerinden kazanç yönünde yararlanırken bloglama adına kendilerine yeni bir şeyler katmak için uğraşırken nereden nasıl bir websitesi açabilirim derdiyle yanıp tutuşurlar.

Bazen bu ikilemler içinde birçok kişi tarafından kandırılabilir bazende ücretsiz websitesi servislerine yönelebilirler.Ücretsiz websitesi servisleri her zaman kısıtlı ve gereken düzenlemelere izin vermeyen sitelerdir buna blogspot gibi dünyaca ünlü Google’nin “herkese website” sloganı ile yola çıktığı sitede dahil.

 

  • [ Alan adı belirleyin ve satın alın ! ] 

    Öncelikle bir websitesi açmak ve yayına başlamak için ilk yapmanız gereken aklınızda belirlediğiniz alan adını bir bilişim – host şirketi sayesinde alabilirsiniz bu genelde isimtescil – turhost – netinternet – natro gibi bilişim şirketleri olur.

 

  • [ Aldığınız Alan adına bir host hizmeti alın ! ]

    Artık sizin bir alan adınız var ve bu alan adında bir sistem ile yazı yazmaya başlamak için sistemi çalıştıracak bir sunucu satın almalısınız bir takım dosyaları düzenleyen – verileri tutan bir sunucu , bunun için yine 1. şıkta saydığım bilişim şirketleri gibi piyasada ki birçok bilişim şirketinin kullanabilirsiniz,bu konuda oldukça fazla seçenek varken ucuz ve güvenilir olmayan bilişim şirketlerini tercih etmeyin, şirketlerin online şatış temsilcileri size host alma ve yönlendirme konusunda yardımcı olacaktır.Fakat eğer blog kuracaksanız genelde tercih etmeniz gereken Linux hosting olmalıdır.

 

  • [ Son olarak sitenize bir sistem kurun ! ]

    Son aşamada aldığınız host dizinine bir hazır sistem veya kendi yazdığınız bir sistemi atabilirsiniz bu sistem aldığınız host’un yorumlarına göre düzenlenebilir sitenize mevcut olarak ya .php dosyaları ile Linux sistem alabilir veya Windows hosting ile .asp dosyalarını çalıştırabilirsiniz.Linux sisteme WordPress – Joomla gibi hazır sistemleri kurup ilk yazınızı yazabilir ilerleyen zamanlarda reklamlar alabilirsiniz.

Bir kişinin size website alma yolunda ne gibi şeyler yapabileceğinizi harfi harfine anlatması oldukça zordur kelimelerin 10000′i aşması gerekir belkide bu yüzden biz size sadece yol tarif eder gibi başlıklar ile ne aşamalarla site sahibi olabileceğinizi tarih ediyoruz özetlersek de ;

Eğer bedava site açacaksanız ; Google ‘ye bedava websitesi yazdığınızda ilk çıkacak olan Blogger – Blogspot’tur ve bu konuda tek yapmanız gereken bir Google hesabı ile giriş yapıp yeni blog oluştur demek olacaktır fakat bu gibi ücretsiz sistemlerde yapabilecekleriniz kısıtlıdır.

Paraya kıyıp bir site alacaksanız ; İlk yapmanız gereken bir bilişim şirketinden alan adı almak ve bunu yaparken bilişim şirketinin online temsilcilerinden – satış maillerinden detaylı bilgi almak sonrasında bir host alarak ile sitenizi host ile ilişkilendirmek bu süreçte yine bilişim firmasının online destek bölümüne başvurabilirsiniz son olarak yapmanız gereken websitenize host sayesinde bir sistem kurmak olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Aralık 2018, 10:32

Yandex sürümüne göre 2018 kullanıcılarının en tuhaf ve eğlenceli istekleri

Tartışma "Zinaid Zidane", "teşekkür kelimesinin kökü" ve "bir kedinin konumunu nasıl kazanabilirim" Yandex, bu yıl için en saçma arama sorgularının bir listesini yayınladı. Hepsi de kendilerine verildikleri biçimde verilmiştir. 2018 yılında, kullanıcılar "kedinin instagramına nasıl yönlendirileceğini", "hiç kimsenin olmadığı yere nereye gideceğini" ve hatta "bir balıktan intikam almayı" bulmaya çalıştılar....

Devamını Görüntüle