13 Ağustos 2018'de eklendi

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir? | Etkili Yöntemler

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Giderilir? | Etkili Yöntemler

Güneş Lekelerinden Nasıl Kurtuluruz?

Yaz aylarında sahilde güneşlenirken veya günlük hayatımızda güneşe fazla maruz kalmışsak vücudumuzda güneş lekeleri görülebilir. Güneş lekeleri sırtımızda, omuzlarımızda ve kollarımızda oldukça fazla olarak görülebilir. Bu lekelere maruz kalmamak için güneş ile olan temaslarımıza çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Yaz aylarında sadece tatillerde değil günlük hayatımızda güneşe çıktığımız zamanlarda güneş kremi kullanmalıyız. Ayrıca cilt bakımı için kullandığımız kremler eğer geceden gündüze kadar cildimizde kalmışsa, sabah olduğunda bu kremi yıkamadan güneşe çıkmamalıyız. Bu durumlarda da güneş lekeleri görülebilmektedir. Güneş lekelerine maruz kalanlar güneş lekeleri nasıl geçer, yöntemler var mıdır çok merak ederler. Yazımızın devamında güneş lekelerine bulunan çözümleri okuyabilirsiniz.

Güneş lekeleri için tedavilerin başında peeling yapmak gelir. Düzenli olarak 3 günde bir veya haftada 1 güneş lekesinin olduğu cildinize peeling yapmalısınız. Güneş lekeleri için yapılan peeling işlemlerini internetten aratarak kolayca bulabilirsiniz. Peeling yaparken kese kullanmaya özen gösterin. Derinizde oluşan ölü deri hücrelerinden arının. Ölü deri hücrelerini peeling ile kazıyıp alt tabakadan yeni deri oluşumunu sağlayabilirsiniz. Bu durumda güneş lekelerinizde de azalmalar olacaktır. Aklınıza yeni deri nasıl gelecek diye bir soru gelebilir. Yeni deri gelmesini sağlamak için yenileyici losyonlar edinmelisiniz. Peeling yaptıktan sonra bu losyonları kullanmanız yeni deri oluşumu için çok yararlı olacaktır. Güneş lekeleri nasıl geçer sorunuza en etkili cevap peeling uygulamaktır.

Güneş lekeleri nasıl geçer sorununuz için peeling uygulaması yaptıktan sonra hemen lekelerden kurtulamazsınız. Güneş lekelerinden kurtulmak için ilk önce azimli olmanız gerekmektedir. Çünkü bu uygulama sonucu bir anda güneş lekelerinden arınamazsınız. Ortalama olarak yirmili yaşlarda olan bir kişinin peeling sonucu güneş lekelerinden kurtulması için 1 ay düzenli olarak peeling yapması gerekmektedir. Otuzlu ve kırklı yaşlar için bu süre 2 aya kadar çıkabilmektedir. Bu uygulamalar sonucunda güneş lekelerinden kurtulduktan sonra peeling yapmayı hemen bırakmayın. Yeniden oluşabilecek güneş lekelerine karşı hazırlıklı olmak için 4 günde 1 defa olmak üzere peeling uygulamalarına devam edin. Bu uygulama cildinizi hem güneşin zararlarından koruyacaktır hem de daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bir diğer yazımız  Güneş Lekeleri İçin Doğal Maskeleri okuyabilirsiniz. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

31 Ocak 2019, 19:09

Çabuk Sakinleşmek İçin Ne Yapmalı – 7 Basit Yöntem

Psikologlar olumsuz duyguların sürekli olarak bastırılmayacağını söylüyorlar. Öfke, kızgınlık, üzüntü ifade etme hakkına sahip olan önemli duygulardır. Ama bazen sinirler yanlış zamanda ortaya çıkar. Bu durumda, bilim adamlarının tavsiyesi çabuk sakinleşmeye yardımcı olacaktır. 1. Derin nefes al Bu eski bir numara. Ancak bilim adamları derin nefes almanın neden işe yaradığını...

Devamını Görüntüle