01 Ağustos 2018'de eklendi

Yüzdeki Lekeler İçin Evde Ne Yapılabilir? | %80’e Varan Etki

Yüzdeki Lekeler İçin Evde Ne Yapılabilir? | %80’e Varan Etki

Yüzdeki Lekeleri Temizleyen Maskeler:

Cildinde leke problemi yaşamayan çok az kişi vardır. Aslın da yok diyebiliriz. Ergenlikte çıkan sivilce izleri, güneşe maruz kalma, hamilelikte oluşan lekeler, yaşın ilerlemesi, doğum kontrol hapları ve kozmetik ürünleri ciltte lekeler oluşturmasına sebeptir. Bazı lekeler geçici, bazıları kalıcı olabilir. Kadın erkek farketmeksizin bir çok kişinin cildinde lekeler oluşur ve bu lekelerden büyük rahatsızlık duyulmaktadır. Yüzdeki lekeler için maskeler kullanılarak çözümler sağlanabilir. Bir çok bitkisel maskeler vardır. Bu maskelerle oluşan lekelere çözüm sağlayabilirsiniz. Maskelerin bitkisel olması nedeniyle cildinizde herhangi tahriş ve olumsuz bir etki sağlamaz. Size önereceğimiz maskelerin cildinize uygun olanını seçerek kullanabilirsiniz.

Yüzdeki lekeler için maskeler olarak bilinen ve kullanılan maskelerden biri olan salatalık maskesidir. 2 adet salatalığın kabuğunu soyarak rendeleyin. İçerisine 1 kaşık yoğurt ekleyin ve karıştırın bu karışımı yüzünüze sürerek 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Aynı zaman da salatalığı püre haline getirerek içerisine bir yumurta sarısı, susam yağı ve 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek karıştırın. Bu karışım kremsi bir hal aldıktan sonra cildinize sürerek 30-40 dakika kadar bekletin ardında ılık su ile yıkayın. Bu maskeleri uygulayarak cildinizde oluşan sivilce izleri ve lekeleri gidererek canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu kolay maske tariflerini haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Yüzdeki lekeler için maskeler olarak kullanılan bir diğer bitkisel maske: bir tatlı kaşığı beyaz kilin içerisine bir tatlı kaşığı mısır unu ve bir tatlı kaşığına yakın cilt kremini hafif ılık su karıştırarak içerisine kil ve mısır ununu ekleyerek maske kıvamına getirilir. Bu maskeyi yüzünüze sürerek kuruyana kadar bekleyin. Maske kuruduktan sonra artan maskeden biraz elinize alarak yüzünüzde kurumuş olan maskeyi ovarak cildinizden çıkmasını sağlayın. Bu esnada çok fazla bastırarak cildinizi hırpalamamaya özen gösterin. Bu maske cildinizde oluşan lekeleri götürerek porselen gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Lekeler için uygulanabilecek bir diğer maske: bir çay kaşığı üzüm sirkensin içine birer çay kaşığı su ve limon suyu ekleyerek sabah akşam cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Ekim 2018, 23:41

Kadınlar Nasıl Tarz Sahibi Olur? | Yapması Gerekenler

Tarz Sahibi Kadın Olmanın Yolları Daha önce bu konu hakkında bir metin yazmadığımızın farkına vardık ve lakurcala ekibi olarak tarz sahibi kadın olmanın yolları hakkında size dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili önemli bilgiler verelim istedik. Kadınlar bilindiği üzere erkeklere nazaran daha fazla çeşit seçeneğine sahiplerdir. Dolayısıyla kimine göre seçim daha kolay...

Devamını Görüntüle