09 Temmuz 2018'de eklendi

Hangi Eski Diziyi İzlesem | Tekrar İzleyeceğiniz 14 Nostalji Dizi

Hangi Eski Diziyi İzlesem | Tekrar İzleyeceğiniz 14 Nostalji Dizi

O eski dizileri illaki özlemişsinizdir, karşımıza çıktığında adeta kilitler bizi. Bu dizileri izlediğimiz zamanlar çok güzel zamanlardı. Her şey bir rüya olsa Bizimkileri izlerken uyanmış bulsam keşke kendimi. Sizler için hazırladığımız işte o efsane nostalji diziler.

1-Ruhsar

1998-2001 senelerinde yayınlanmış bu dizi 3 sezon, 77 bölüm sürmüştür. Dizi konu olarak;Mazhar çok sevdiği karısını kaybetmiş, hayata küsmüştür, ancak hayat devam ediyor, yavaş yavaş normal yaşantısına dönmüştür, aşkını tam maziye gömecekken karısı Ruhsar  sadece Mazharın görebileceği bir hayalet kadın olarak ortaya çıkıverir. Kimseler onu göremediği ve duyamadığı için de kocasını yeniden evlendirmeye çalışan görümcesinden ve kaynanasından da rahatça intikamını alır. Yıllarca büyük bir keyifle izlenen ve herkesin tiryakisi olduğu Ruhsar Türkiye’nin görsel efekt kullanılan çekilen ilk komedi dizisi olma özelliğine de sahiptir.(Bana kalırsa karısı öldükten sonra aşkından şizofren olan bir kocayı anlatan bir diziydi.)

2-Deli Yürek

1998-2002 senelerinde yayınlanmış bu dizi 4 sezon,  10 bölüm sürmüştür.   Konu olarak: Askerden izne geldiği sırada kan kardeşi Ali, kız kardeşi Nazlı, arkadaşı Gülçin ile parkta gezmek için durdukları sırada, terör örgütü tarafından pusuya düşürülen askeri araca ateş açıldığı sırada Yusuf Miroğlu, teröristler ile çatışmış ve çatışma sonrasında medya tarafından kahraman ilan edilmiştir. Daha sonra  Ağabey ile tanışması ile birlikte Yusuf Miroğlu artık, mafya ve siyaset arasındaki en önemli isimlerden olmuştur. Bundan sonraki süregelen olaylarda, sürekli olarak kötüler ve görevini kötüye kullananlar ile düşman olmuştur.

3-Hayat Bilgisi

2003-2006 senelerinde yayınlanmış bu dizi 4 sezon, 137 bölüm sürmüştür. Konu olarak: Ailesini kaybetmiş idealist Afet Öğretmen kardeşi Kerem ile karış karış anadoluyu gezmiş, ezberci eğitimden değil, yaratıcı eğitimden yana olan Afet Güçverir buralarda türlü tayinler, atılmalar görmüştür.  son sürgünleri olan İstanbul Rıdvan Kanat Lisesi’ne gelirler. Dizi Rıdvan  Kanat Lisesinde ki olayları anlatır, para göz bir müdür ve haylaz bir sınıfı konu alır; Afet Öğretmenimiz de Amil Müdüre karşı öğrencilere ise destekleri ile görürüz. En efsane lise dizilerinden biriydi.

4-Avrupa Yakası

2004-2009 senelerinde yayınlanmış bu dizi 6 sezon, 190 bölüm sürmüştür. Konu olarak: Bir sitkom (durum komedisi) olan bu dizi tekrar açıp hiç sıkılmadan izleyebilirsiniz.

5-Emret Komutanım

2003-2006 senelerinde yayınlanmış bu dizi 1 sezon, 80 bölüm sürmüştür. Konu olarak: 56. Piyade Alayın’da geçen, askeriyedeki ortamı arkadaşlığı askeriyenin nasıl aile gibi olduğunu anlatmıştır yani gerçeklerle alakası yok sanki askerlik bu kadar güzel geçiyor gibi lanse edilmiş. Maalesef askerlik ile hiç alakası yok keşke öyle olsaydı..

6-Bizimkiler

 

1989-2002 senelerinde yayınlanmış bu dizi 15 sezon, 465 bölüm sürmüştür, Türk televizyonculuk tarihinin en uzun süren dizisidir(şuanlık arka sokaklar bu rekoru geçecek gibi). Konu olarak; çekirdek aileyi akrabaları ve komşulukları ele almış bir kaç karakteri konu alırken, ilerleyen sezonlarda  apartman kalabalıklaşmış ön plana çıkan karakterler kalmamış efsane nostalji dizilerdendir.

7-Ekmek Teknesi

2002-2005 senelerinde yayınlanmış bu dizi 3 sezon, 106 bölüm sürmüştür. Konu olarak: Bir ailenin başından geçen olayları anlatmıştır. Türk aile yapısını yansıtmış ve izleyiciler tarafından benimsenmiştir.

8-En Son Babalar Duyar

2002-2006 senelerinde yayınlanmış bu dizi 5 sezon, 159 bölüm sürmüştür. Bir sitkom dizisi olan bu yapım, aile, komşular ve akrabalar ile ilişkileri anlatmıştır.  Bir oğlu, biri evli üç kızı bulunan bu anne ve babanın neşeli ve tatlı yaşamları vardır, damatları Kadir sürekli bir işler peşindedir ve bu işleri sürekli batırmaktadır.  “Hallederiz Kadir”.  Ayrıca bu dizide unutamadığım şeylerden biride “dombili baykuş hasan” güzel diziydi..

9-Yılan Hikayesi

1999-2002 senelerinde yayınlanmış bu dizi 3 sezon, 90 bölüm sürmüştür. Konu olarak: Köyden kaçıp Memoli’nin yanına gelen Zeyno ile maceralarını anlatır. Zeyno kanlısı olan Erkan’ı bulup öldürmek için İstanbul’a gelmiştir. Memoli ilk başlarda Zeynoyu istemese de daha sonra aşık olmuştur. Dizinin adeta “roket takımı” olan Kürşat ve Gülsüm kötü karakterlerdir. Kısacası polisiye bir dizi ve zamanında reyting rekorları kırmıştır. Dizinin ilk sezonu çok güzeldi ama ikinci sezondan sonra tadı kaçtı.. Abeee köylü kızı abee köyle kızı 🙂

10-Cennet Mahallesi

2004-2007 senelerinde yayınlanmış bu dizi 3 sezon, 119 bölüm sürmüştür. Konu olarak, bir roman mahallesinde geçen olayları ele alır. Dört göbektir düşman olan bu iki aile dizinin ana karakterleridir. Ferhat ve Sultan birbirine aşıktır haftada bir istemeye giden babası Yunus ve bir türlü vermeyen başlık parası, zengin koca isteyen Pembe.. Sürekli kavga eden bu aile çalgı sesi duyunca oynamaya başlıyor soluğu karakolda alıyor. Televizyonda karşımıza çıkınca kilitlenebileceğimiz dizilerden biri..

 

11-Sihirli Annem

2003-2012 senelerinde yayınlanmış bu dizi 7 sezon, 240 bölüm sürmüştür. Konu olarak, eşi ölen iki çocuk babası olan -muggle- Sadık ile evlenip başlarından geçen olayları anlatır. Avni’nin çok hakkı yendi bu dizide deli muamelesi gördü peki ya Taci yıllarca köpek kaldı, kahrolsun periler yaşasın mugglelar..

 

12-Kurtlar Vadisi

2003-2005 senelerinde yayınlanmış bu dizi 4 sezon, 97 bölüm sürmüştür. Zamanında o kadar efsane diziydi ki, dizi günleri misafirliklere pek gidilmezdi en azından bizde böyleydi. Konu olarak:  Ali Candan; en son Kosova’da iken emrinde olduğu Aslan Akbey tarafından yurda çağrılmış ve kendisine en kritik görev olan Kurtlar Vadisi Operasyonu görevi verilmiştir. Bu görevdeki amaç; mafyanın en tepesindeki güç olan ve Mehmet Karahanlı’nın baron olduğu Kurtlar Konseyinin çökertilmesidir. Bu görev hiç kolay değildir ve Kurtlar Konseyi çok güçlüdür. Öyle ki konsey, Türkiye Cumhuriyeti’nin yıllık milli gelirinin yarısı kadar bir paraya hükmetmektedir. Daha sonra devam dizileri filmleri çıkmıştır. En efsane 2003-2005 bölümleridir.

 

13-Yarım Elma

2002-2004 yıllarında yayınlanmış bu dizi 3 sezon 79 bölüm sürmüştür. Konu olarak, modern bir hayat süren kadın dergisi editörü olan Yonca’nın hiç bilmediği bir ikiz kardeşiz vardır. Hiç görmediği kardeşi Gonca köyden bir gün aniden Yonca’nın yanına gelir, ilk başta inanmak istemese de gerçeği anlar ve evine alır. Bundan sonra Yonca ile Gonca’nın yaşadığı olayları konu alır.

 

14-Kavak Yelleri

 

2007-2011 yıllarında yayınlanmış bu dizi 5 sezon 170 bölüm sürmüştür. İlk başlarda eğlenceli bir gençlik dizi olarak karşımıza çıktı çok güzel ilerliyordu fakat dizi bir yerden sonra raydan çıktı kanka ayağı .. ayağını bizi dibine kadar yaşattı, yengecilik nasıl olur onu öğretti. Güzel diziydi tabii bir yere kadar..

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Aralık 2018, 23:52

"SPIDER-MAN: INTO THE SPIDER-VERSE" çizgi filmini izlemeye neden ihtiyacınız var?

  Bu, tanıdık karakterlerle ilgili tamamen yeni bir hikaye 2002 yılında, Sam Raimi “Spiderman” filmini çekti ve seksenli yılların kahramanı büyük ekranlara getirdiğinden beri ilk kez. Geçtiğimiz 16 yıl boyunca, radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan Peter Parker’ın hikayesi, başından beri birçok kez anlatılmıştı. Raimi’nin üçlemesinden sonra, Andrew Garfield’da talihsiz filmler...

Devamını Görüntüle