24 Temmuz 2018'de eklendi

Kar Çiçeği Nedir?

Çok uzun yıllar yaşayabilen bir bitkidir. Erken çiçek vermesi ve bakımının zor olması nedeni ile pek yetiştirilmemektedir.

Bizi takip edin:
Kar Çiçeği Nedir?

Çok uzun yıllar yaşayabilen bir bitkidir. Erken çiçek vermesi ve bakımının zor olması nedeni ile pek yetiştirilmemektedir. Ülkemizde doğu bölgelerinde doğal ortamlarda kendi kendine yetişmektedir ve Avrupa ülkelerinde yetiştirilmektedir. 1500-2000 metre yükseklikte ve nemi bol olan yamaçlarda dağlarda yetişirler. Genelde süs bitkisi olarak kullanılır, çünkü çabuk çiçek açmaktadır ve bu yüzden park bahçe ve lüks mekanlarda süs amaçlı kullanılır yetiştirilirler. Doğal ortamda pek yetişmediği için nesli tehlike altında sayılmaktadır. 5-15 cm kadar boya ulaşan bu çiçek bahar ayında çiçeklenmeye başlar. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Ekim 2018, 15:05

Termostatik Vanalar Tasarruf Sağlar mı?

Termoslı Vanalar Tasarruf Sağlar mı? Günümüzün en önemli konularının başında tasarruf geliyor. Çünkü tasarruf yaparken aynı zamanda cebinizi düşündüğünüz içinde bunun size getirisinin olduğunu görüyorsunuz. Tasarruf her şekilde değerlendirilebilir önemli olan konu ise sizin tasarrufa ne kadar uymuş olduğunuzdur. Bu makalemizde de termostatik vanalar ne işe yarar anlatalım istedik. Termostatik Vanalar...

Devamını Görüntüle
Scroll Up
Instagram Çekilişi hk.Tıklayınız.
+