17 Ağustos 2018'de eklendi

Lazerle Cilt Tedavisi Neden Yapılır?

Lazerle Cilt Tedavisi Neden Yapılır?

Lazerle Cilt Tedavisi Nedir, Nasıl  Yapılır?

Cildimizde bir çok nedenden dolayı çeşitli lekeler oluşabilir. Yaralar, akne ve sivilceler, çiller ve iç hastalıklardan dolayı cildimizde istenmeye lekeler oluşur. Ayrıca güneş dahi cildimizde lekelerin oluşmasına neden olabilmektedir. Dengesiz bir şekilde güneş ışığına maruz kaldığımızda cildimizde bozulmalar ve lekeler meydana gelebilir. Bunların ciltte oluşan lekelerin bir diğer nedeni ise yaşlılıktır. İnsanın yaşı geçtikçe cildinde de kırışıklıkların yanı sıra lekelerde oluşmaktadır. Bu lekelere lazerle cilt tedavisi ile çözümler bulunabilmektedir. Bu tedavi yöntemi çoğu lekede olumlu sonuçlar vermektedir. Lazer tedavisi sadece lekeler için değil dövme silme, yara izi silme, cilt yenileme, cilt sıkıştırma gibi durumlarda da kullanılmaktadır.

Cildinizde oluşan bu sorunlara lazerle cilt tedavisi yöntemi ile çözümler bulabilirsiniz. Cildinizde soruna neden olan hücreler ve etkenler lazer atışları ile ortadan kaldırılabilmektedir. Örneğin vücudunuzda bulunan lekelerde, lekenin oluşmasına neden olan hücreler etkilenerek rengin cilt rengine dönüşmesi sağlamaktadır. Lekeler için lazer tedavileri hemen sonuç vermez. Lekenin yoğunluğuna göre birkaç seans lazer tedavisi olmanız gerekebilir. Ancak çoğu tedavi olumlu sonuç verir. Bunların yanında geçmişte yaptırdığınız bir dövmeniz var ve bunu sildirmek istiyorsanız yine lazer tedavisini seçebilirsiniz. Dövmenin bulunduğu yerde lazerle müdahale edilerek dövme tabakasını ortadan kaldırır. Tabi bu işlemler biraz acılı geçmektedir. Bu yüzden kesin karar vermelisiniz.

Lazerle cilt tedavisi bazı durumlarda hastalara uygulanmamaktadır. Özellikle hamilelere, ağır kalp hastalarına, şeker hastalarına uygulanmaz. Bu durumları taşımayan ve 12 yaş üzerinde olan herkese lazer tedavisi uygulanmaktadır. Lazer tedavisinin yan etkileri de genel olarak çok azdır. Leke ve dövme silme uygulamalarında nadir olarak hafif kızarıklıklar, yanma hissi ve kabarıklıklar görülebilmektedir. Ancak bu etkilerde kalıcı olmamaktadır. Tedavi sonrasında görülen bu durumlar kısa bir süre içerisinde ortadan kalkmaktadır. Lazerle cilt tedavisi leke silme işleminde bazı durumlarda lekelerin daha belirginleştiği görülmektedir. Bu durumlarda da telaşa kapılmaya gerek yoktur. Üç dört hafta gibi bir süre içerisinde lekelerin belirginliklerinde azalmalar görülmeye başlamaktadır. Lazer tedavisi ile cildinizde görülen problemlere çözümler bulmak istiyorsanız bu konularda tecrübeli bir doktor ile görüşerek sizlere uygun olan tedavi şeklinden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

31 Temmuz 2018, 05:50

Kendini İyi Hissetmek İçin Öneriler – Tavsiyeler

Kenidinizi Daha Pozitif Hissedebilirsiniz.. Bir insanın aklından günde, 25.000 ila 50.000 arası düşünce geçtiğini, hatta bazı kimselerde bu sayının 60.000’i bulduğunu biliyor muydunuz? Çılgın rakamlar öyle değil mi? Peki bunun hiç farkına varmış mıydınız? Bir günde bu kadar çok düşüncenin aklınızdan geçtiğini elbette anlamamıştınız değil mi? Bu düşüncelerin çok büyük...

Devamını Görüntüle