; charset=UTF-8" />Salon Dekorunda Renk Geçişleri Nasıl Olmalı? - lakurcala.com
05 Eylül 2018'de eklendi

Salon Dekorunda Renk Geçişleri Nasıl Olmalı?

Salon Dekorunda Renk Geçişleri Nasıl Olmalı?

Zaman çok hızlı bir şekilde akıyor ve akıp giden bu zaman içerisinde de her şey çok hızlı bir şekilde değişiyor. Değişime ilk ayak uyduran ise moda ve trendler oluyor. Moda denildiğinde renklerin gücünü hafife almamak gerekiyor. Örneğin kıyafetlerimiz aynı olabilir ancak her tasarımda uygulanması gereken renklerinde kendine özel olması önemlidir. Ev dekorasyonunda da bu aynen geçerlidir. Perdelerle, koltuk takımı, ve halılar hatta mobilyalarınıza kadar hepsinin renk geçişlerinin birbirinin tamamlaması gerekir.

 

Zıt kullanılacak bir renk salonunuzu olması gerektiğinden daha çirkin gösterebilecektir.  Salon dekorasyonlarının ev tasarımında en fazla ciddiye alınan köşe olduğunu söyleyebiliriz. bir anlamda evinizin vitrini ve temsilcisi salondur. Bu yüzden de mutlaka özel olması gerekir.  Son dönem moda olan trendlere baktığımızda ise salonu öne çıkaran bir özelliği fark ediyoruz artık insanla oturma odası tanımlamasını da ortadan kaldırıyorlar. Salonlar günlük hayatta da kullanıma açılmış durumda.

Bu anlamda salonda kullanılacak olan renk kombinlerinin de dekorasyon için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Mobilyanıza uygun bir halı seçtiğiniz zaman küçük bir salonda büyük bir etki yaratabilir ya da çok büyük bir salonda sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda En Çok Tercih Edilen Renkler

Salon dekorasyonunda en çok tercih edilen renklere baktığımız da daha çok soft renkleri görebiliyoruz. Bu anlamda canlı parlak ya da tonları kullanılabiliyor. Örneğin duvarlarda kullanacağınız açık renklerin yanında koyu mobilyalar tercih edebilirsiniz.

Krem rengi, bej, beyaz ve dahası salon dekorasyonunda renklerin kombinasyonu mutlaka doğru olması gerekir.

Oturma Odasında Renk Değiştirme

Oturma odaları sürekli zamanımızın geçtiği alanlar olduğu için hep aynı alanda oturuyor olmak bir süre sonra sıkıntı yaratabilecektir. Bunun içinde oturma odasının mobilyasını değiştirmek yerine boyasıyla oynamak daha karlı olacaktır. Mobilyayı değiştirdiğiniz de duvarları halıları ve perdeleri de değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak mobilyanıza uygun olan renkler tercih edilerek odanın rengini değiştirdiğiniz de sizin enerjinizin de yükselmiş olduğunu görebileceksiniz. Oturma odanızın enerjinizi yükseltmesi içinde tercih edeceğiniz renklerin açık olmasına özen göstermelisiniz.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Yağmur 27 Eylül 2018

Krem ve beyaz renklerinden çok sıkıldım. Turkuaz ya da çok açık mavi renkleri kullanmak istiyorum. Bakalım nasıl olacak

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Eylül 2018, 21:56

Yatak Odasında En İyi Renk Hangisi? Renk Seçimi!

Yatak Odasında Renk Seçimi Nasıl Olmalı? Yatak odalarında en iyi renk seçimini yaparken rahatlık ön planda tutulması gerekir. Bir insanın hayatının üçte biri yatak odasında geçiyor dolayısıyla burada bir alan oluştururken ona dikkat etmek önemli. Gün boyunca çalıştınız ve yorgun bir şekilde eve geldiniz yeni bir gün demek yeni bir...

Devamını Görüntüle
Scroll Up