; charset=UTF-8" />Yatak Odasında En İyi Renk Hangisi? Renk Seçimi! - lakurcala.com
02 Eylül 2018'de eklendi

Yatak Odasında En İyi Renk Hangisi? Renk Seçimi!

Yatak Odasında En İyi Renk Hangisi? Renk Seçimi!

Yatak Odasında Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Yatak odalarında en iyi renk seçimini yaparken rahatlık ön planda tutulması gerekir. Bir insanın hayatının üçte biri yatak odasında geçiyor dolayısıyla burada bir alan oluştururken ona dikkat etmek önemli. Gün boyunca çalıştınız ve yorgun bir şekilde eve geldiniz yeni bir gün demek yeni bir enerji depolamak demektir dolayısıyla evinizdeki dinlenme anında özellikle gece uyurken uykunuzu en iyi şekilde almanız gerekir. Bu da yatak odanızda seçeceğiniz renkle alakalı bir durum olacaktır. Renklerin insan psikolojisi üzerinde oldukça büyük etkisi vardır. Canlı ve hareketli renkler sizi hem yoracak hem de enerji verecektir. Dolayısıyla yatak odanızda canlı renkleri kullanmanız demek sizin tüm gece boyunca dinlenmeniz yerine daha fazla yorulmanıza neden olacaktır.  İsterseniz bu noktada size fikir vermesi açısından birkaç yatak odası rengi önerelim.

Açık yeşil

 

Yatak odasının amacı sizin dinlenmenizi ve rahatlamanızı sağlamak dolayısıyla burayı kurgularken açık yeşil tercih edebilirsiniz.  Yeşilin sizi rahatlatan etkisi kendinizi doğanın içerisinde yürüyor gibi hissetmenizi sağlamaktır. Dolayısıyla bu bahar etkisi sizi daha zinde tutacaktır.

Açık sarı

Açık sarı güneşi çağrıştırır dolayısıyla sabah kalktığınız da kendinizi daha mutlu hissedersiniz. Görsel anlamda da estetik durduğu için dinlendirici bir etkiye sahiptir.

Beyaz

Aslında beyaz bazı insanlar için sıkıcı gelebilir. Ancak beyaz saflığın ve masumiyetin temsilcisidir. Yatak odasında kullandığınız da ise iyi bir alternatif olabilir. Beyaz rengi yine beyaz mobilyalarla tamamladığınız da güzel bir mekan ortaya çıkarabilirsiniz.

Evinizde yapmış olduğunuz ufak dekorasyonların ruh halinizi oldukça değiştirmiş olduğunu görebilirsiniz. Bunun içinde insanlar zaman zaman eşyanın yerleşiminden tutun da odanın genel görünümüne varıncaya kadar pek çok ayrıntı üzerinde oynama yapabilirler. Bir ev için renk tercihi ne kadar önemli ise aksesuar ve mobilya da aynı şekilde önemlidir. bunun için renklerin birbiri arasındaki geçişlerinin çok doğru bir şekilde ayarlanmış olması gerekir. Tasarım konusunda hiçbir fikriniz olmayabilir ancak dekore etmek gözünüze gelebilecek en tatlı görüntü olacağından burada elbette ki dekorasyondaki zevklerde farklılık gösterebilir.

Eğer renk seçimini yaptıysanız Yatak Odası Nasıl Çekici Hale Getirilir? bir göz atmanızı tavsiye ederim..

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Ağustos 2018, 00:50

En Güzel Kış Bahçesi Modelleri

Yazın kavurucu sıcaklarında evlerde oturmak sizi bunaltıyor ve bunun içinde balkona çıkmayı tercih ediyorsunuz. Ama kışın geldiği zamanda eve kapanmanız kaçınılmaz oluyor ve balkona duyduğunuz özlem her geçen gün artıyor. Peki, yaz aylarında müdavimi olduğunuz balkon ya da bahçelerinizi kışında kullanmak istemez misiniz? O zaman tam yerindesiniz çünkü sizin için...

Devamını Görüntüle
Scroll Up