06 Ağustos 2018'de eklendi

Evde Dolgun Dudaklar İçin Ne Yapılır? | Egzersizler | Yöntemler

Bizi takip edin:
Evde Dolgun Dudaklar İçin Ne Yapılır? | Egzersizler | Yöntemler

Dudaklar Nasıl Daha Dolgun Görünür?

Her kadının dolgun dudaklar hayalidir. Dolgun dudaklar için ne yapılmalı sorusunu da oldukça çok merak eder. Sizlerde dudaklarınız daha dolgun görünmesini istiyorsanız bunun için bazı egzersizler yapabilirsiniz. Yaptığınız egzersizler sonucu hemen olmasa da belli bir süre sonra dudaklarınızdaki dolgunluğu görebilirsiniz. Yapacağınız egzersizlerin yanında makyaj ile de dudak dolgunluğuna kavuşabilirsiniz. Ruj ile dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Bunun için öncelikle dudaklarınızı dudak renginiz olan bir kalemle çizin. Sonra açık bir tonda olan ruju sürün. Daha sonra beyaz kalem ile hem üst hem de alt dudağınızın ortasını aydınlatın. Son olarak parmağınız ile bu beyazlığı dudağınıza dağıtın ve üzerine parlatıcı sürün. Bu işlem dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Gelelim dolgun dudakları için ne yapmalı konumuzun egzersiz bölümüne. Bu egzersizleri yapmadan önce yüzünüzü ve dudaklarınızı önce ılık daha sonra soğuk su ile yıkayın ve ovun. İlk egzersiz için öncelikle dudaklarınızı gerin. Daha sonra ağzınızı açın ve hızlı bir şekilde dudaklarınızı kapatın. Bu hareketi yaptıktan sonra yüzünüzde bir rahatlama olacaktır. Bu rahatlamayı hissettikten sonra dudaklarınızı sağa ve sola oynatın. Bundan sonra yavaş bir şekilde dudaklarınızla 8 çizmeye çalışın. İkinci egzersizimizde ise dudaklarınızı gerin ve derin nefes alın. Nefesinizi verirken mum üfleme hareketi ile nefesinizi verin. Üçüncü egzersizimizde ise ağzınızı hava ile doldurun. Yanağınız şişsin. Daha sonra dudaklarınızı büzün ve ağzınızdaki havayı yavaş yavaş dışarı verin.

Son olarak dolgun dudaklar için ne yapmalı egzersizimizde ise a, o, u ve e harflerini hızlı bir şekilde söyleyin. Bu harfleri hızlı bir şekilde söyledikten sonra derin bir nefes alarak yanaklarınızı şişirin. Son olarak ağzınızdaki havayı yavaşça dışarı verin. Daha dolgun dudaklar için uygulayacağınız bu egzersizlerin her birini 10 defa uygulayabilirsiniz. Birkaç ay sonra bu sayıyı 20 ye çıkarabilirsiniz. Haftada 2 ila 3 kere uygulanabilir. Sürekli yapmaktansa haftanın belirli günleri düzenli bir şekilde yapmak daha yararlı olacaktır. Bu işlemlerden sonra dudağınızda belirli bir dolgunlaşma görebilirsiniz. Sizlerde dudaklarınızı dolgunlaştırmak istiyorsanız bu egzersizleri belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz.


Silikon Dudak Tedavisi Nedir?


Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Neslihan 29 Eylül 2018

Bu dudak vakumlayıcı aletler var onlardan satın almak istiyorum ama ne derece doğru olur bilmiyorum. Kullanan oldu mu hiç?

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Ağustos 2018, 01:11

Göğüs Büyütme Ameliyatı Zararlı Mıdır?

Meme Büyütme Operasyonunun Ne Gibi Zararları Vardır? Göğüs büyütme operasyonu için protez uygulanacak hastanın yaşı 40 ve üstü ise operasyondan önce mamografi ve ultrasonografi gibi tetkikler yapılmalıdır. Göğüs büyütme ameliyat sonrası şişlik ve ağrı olması doğaldır. Nadir olarak operasyondan kaynaklanan kanama ve enfeksiyon nadir olarak görülebilecek şikayetlerdir. Bazı vakalarda his...

Devamını Görüntüle
Scroll Up