31 Temmuz 2018'de eklendi

Domain Uzantıları Seo’ya Etki Eder Mi?

Domain Uzantıları Seo’ya Etki Eder Mi?

Alan Adı’nın Seo Üzerinde Etkisi Var Mıdır?

Seo için önemli olması açısından domain uzantısının kolay okunabilir ve farklı olması ziyaretçinin aklında kalmasını ve sitenize tekrar girmesini sağlama açısından önem gösterir. Bu açıdan da domain uzantısı seo açısından değerlidir. Seo firmaları, site açacakları zaman domainin okunabilirliğine, kısalığına ve domain uzantısının ne olduğuna aşırı derecede bir dikkat gösterirler. Zira domainin okunuşu kolay, kısa ve markalaşabilmek için uygun ise domaini tescil etmektedirler.

Kendinize ait bir e-ticaret sitesi, markalaştırmayı düşündüğünüz bir oyun sitesi, üye bazlı forum sitesi açmak istiyorsanız öncelikle bir seo danışmanına başvurmanız ve konuyla ilgili detaylı bilgiler almanız ve ondan sonra da yolunuza devam etmeniz sizin açınızdan ve proje açısından uygundur.

Ziyaretçilerin çoğunluğu girdiği bir sitenin ismini aklında tutarak işlem görür. Yani sitenin alan adını bilgisayarına kaydetmek veya bir kağıda yazmak yerine aklında tutar. Bu da sitenin isminin kısa ve akılda kalıcılığının önemini gün yüzüne çıkarmaktadır. Sitenin isminin akılda kalıcılığı sayesinde ziyaretçiler sitenize tekrar girmek isteyecektir. Diyelim ki akılda kalıcılığı zor bir domainin bulunduğu bir siteye gelen ziyaretçiler memnun kaldılar ve tekrar o siteye girmek istiyorlar. Bir süre sonra tekrar girmek istediği zaman bilgisayarına siteyi kayıt eden ziyaretçiler girebilecektir ancak aklında tutmak isteyen ziyaretçi sitenize giremeyecektir. Sitenizin ismini bilgisayarına kayıt eden kısım çok az kişiyi kapsamaktadır.
Sitenizin isminin okunulurluğu, akılda kalıcılığı ve kısalığı bakımından seo için aşırı derecede önemlidir.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Ramiz 27 Eylül 2018

Bence hiçbir etkisi yok ya da çok azdır. Tabi com-net ve org için bu yazdıklarım. Diğer uzantılarda ilk sayfada olanı görmedim.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Ekim 2018, 15:05

Termostatik Vanalar Tasarruf Sağlar mı?

Termoslı Vanalar Tasarruf Sağlar mı? Günümüzün en önemli konularının başında tasarruf geliyor. Çünkü tasarruf yaparken aynı zamanda cebinizi düşündüğünüz içinde bunun size getirisinin olduğunu görüyorsunuz. Tasarruf her şekilde değerlendirilebilir önemli olan konu ise sizin tasarrufa ne kadar uymuş olduğunuzdur. Bu makalemizde de termostatik vanalar ne işe yarar anlatalım istedik. Termostatik Vanalar...

Devamını Görüntüle