31 Temmuz 2018'de eklendi

Domain Uzantıları Seo’ya Etki Eder Mi?

Domain Uzantıları Seo’ya Etki Eder Mi?

Alan Adı’nın Seo Üzerinde Etkisi Var Mıdır?

Seo için önemli olması açısından domain uzantısının kolay okunabilir ve farklı olması ziyaretçinin aklında kalmasını ve sitenize tekrar girmesini sağlama açısından önem gösterir. Bu açıdan da domain uzantısı seo açısından değerlidir. Seo firmaları, site açacakları zaman domainin okunabilirliğine, kısalığına ve domain uzantısının ne olduğuna aşırı derecede bir dikkat gösterirler. Zira domainin okunuşu kolay, kısa ve markalaşabilmek için uygun ise domaini tescil etmektedirler.

Kendinize ait bir e-ticaret sitesi, markalaştırmayı düşündüğünüz bir oyun sitesi, üye bazlı forum sitesi açmak istiyorsanız öncelikle bir seo danışmanına başvurmanız ve konuyla ilgili detaylı bilgiler almanız ve ondan sonra da yolunuza devam etmeniz sizin açınızdan ve proje açısından uygundur.

Ziyaretçilerin çoğunluğu girdiği bir sitenin ismini aklında tutarak işlem görür. Yani sitenin alan adını bilgisayarına kaydetmek veya bir kağıda yazmak yerine aklında tutar. Bu da sitenin isminin kısa ve akılda kalıcılığının önemini gün yüzüne çıkarmaktadır. Sitenin isminin akılda kalıcılığı sayesinde ziyaretçiler sitenize tekrar girmek isteyecektir. Diyelim ki akılda kalıcılığı zor bir domainin bulunduğu bir siteye gelen ziyaretçiler memnun kaldılar ve tekrar o siteye girmek istiyorlar. Bir süre sonra tekrar girmek istediği zaman bilgisayarına siteyi kayıt eden ziyaretçiler girebilecektir ancak aklında tutmak isteyen ziyaretçi sitenize giremeyecektir. Sitenizin ismini bilgisayarına kayıt eden kısım çok az kişiyi kapsamaktadır.
Sitenizin isminin okunulurluğu, akılda kalıcılığı ve kısalığı bakımından seo için aşırı derecede önemlidir.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Ramiz 27 Eylül 2018

Bence hiçbir etkisi yok ya da çok azdır. Tabi com-net ve org için bu yazdıklarım. Diğer uzantılarda ilk sayfada olanı görmedim.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Ağustos 2018, 04:58

En İşlevsel Dijital Asistan Hangisi?

Hangi Dijital Asistan  Daha Çalışkan? Akıllı telefonların hayatımızın tümüne girmesiyle birlikte hayatlarımızı kolaylaştırması adına farklı işletim sistemlerinde, farklı dijital asistanlar ortaya çıktı. IOS işletim sisteminde Siri, Android telefonlarda Google Now ve Windows işletim sisteminde ise Cortana. Dijital asistan kullanımı ülkemizde halen çok yaygın olmamakla birlikte seveni de çok gereksiz bulanı...

Devamını Görüntüle