14 Ağustos 2018'de eklendi

Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar? | Lazer Tedavisi

Bizi takip edin:
Karbon Peeling Nedir Ne İşe Yarar? | Lazer Tedavisi

Sivilceler İçin Lazer Tedavisi: Karbon Peeling

Cildinizin sivilcelerden, aknelerden, siyah noktalardan kurtulup sağlıklı ışıltılı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız karbon peeling yaptırabilirsiniz. Bunların yanında yağlanma dengesizliği, cilt lekeleri ve sarkmalar içinde oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. Karbon peeling yılında her dönemi yapılabilmektedir. Herhangi bir enjekte söz konusu değildir. Ağrı gibi durumlarda görülemeyen bu peeling yöntemi oldukça rahat yapılmaktadır. Ayrıca peeling her cilt tipine uygulanabilmektedir. Bu peeling yönteminde problemin büyüklüğüne göre seans sayısı belirlenmektedir. Bir seansta da yarar gösterebilen yöntem maksimum on seans uygulanmaktadır. Bu yöntemde Q-switched Nd-YAG lazer kullanılmaktadır. Sizlerde sorunlarınıza çözümü bulmak için bu peeling yöntemini deneyebilirsiniz.

Karbon peeling ile tedavi edilecek bölge öncelikle temizlenir. Temizlenen bölgeye karbon solüsyonu uygulanır. Ortalama olarak bu solüsyon 10 dakika kadar bekletilir. Daha sonrasında lazer enerjisi uygulanarak böylede bulunan yağların patlatılması sağlanır. Karbon solüsyonu, cildimize renk veren melanin tarafından emildiği için cilt lekelerini de ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu uygulama ortalama olarak her seansta yarım saat sürmektedir. Peeling sonrasında uygulamanın yapıldığı bölgede pembelikler görülebilmektedir. Bu etki dışında herhangi bir yan etkiye rastlanılmamaktadır. Peeling seans aralıkları ise cildin durumuna göre 7 ila 10 gün olarak belirlenmektedir. Peeling sonrasında cildinizde oluşan değişimi görmeniz kısa sürecektir. Cildiniz lekelerden artınmış, gerginliği artmış bir yapıya sahip olacaktır. Bu uygulama sonrasında herhangi bir şekilde günlük hayatınız etkilenmemektedir. İstediğiniz zaman yaptırabilir ve uygulama bittikten sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yüzünüzde güneş lekesi, akne, kırışıklık varsa karbon peeling yöntemi ile bu problemlerden kurtulabilirsiniz. Uygulama esnasında herhangi bir cerrahi müdahaleye veya enjekteye gerek duyulmamaktadır. Karbon solüsyonu ve Q-switched Nd-YAG lazer ısısı ile işlemler tamamlanmaktadır. Bu uygulamayı yaptırdıktan sonra cildinizde ki parlaklığı fark edebilirsiniz. Karbon peeling uygulamasını uzman doktorlar tarafından yaptırmalısınız. Doktorunuzu seçtikten sonra uygulama hakkında merak ettiğiniz bütün soruları sorabilirsiniz. Doktorunuz sizlere uygulama hakkında detaylı bilgi verecek ve sizlerin sorunlarını çözmek için kaç seans uygulama yapılması gerektiğini söyleyecektir. Sizlerde bu bilgilere göre peeling uygulamasını yeteri seans kadar yaptırarak cildinizdeki problemlerden kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Erdem 30 Eylül 2018

Sivilce değil alnımın tam ortasın yağ bezesi gibi bir şey çıktı. Tam 5 aydır orada duruyor ne küçülüyor ne büyüyor. Ne yapabilirim?

admin 30 Eylül 2018

Cildiye doktoruna göstermenizi tavsiye ederim. Bir uzmanın ilgilenmesi daha iyi olur..

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Ağustos 2018, 04:51

Dudak Dolgusu Kaç Para Fiyatları Ne Kadar? | En Ucuz

Dudak Dolgusu Fiyatları Ortalama Fiyatı Ne Kadar? Dudak dolgusu günümüzde en popüler estetik ameliyatlarından biridir. Özellikle ince dudaklara sahip olanlar dudaklarının daha dolgun görünmesi için bu estetik ameliyata başvurmaktadır. Günümüzde ünlülerde bu estetik ameliyatına oldukça büyük ilgi göstermektedir. İnsanların sevdiği ünlülere benzeme yarışı da estetik ameliyatının tercih sebeplerinden biridir. Tabi...

Devamını Görüntüle
Scroll Up