21 Ağustos 2018'de eklendi

PRP Yüz Gençleştirme Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

PRP Yüz Gençleştirme Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

PRP Yüz Gençleştirme

PRP yüz gençleştirme tedavisi sayesinde yaşlı dokular canlandırılır. Bu tedavi sonrasında cildinizde bulunan dokular beslendiği için daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşursunuz. Bu sayede gençleştirme işlemi başarı ile tamamlanmış olur. Bu tedavinin amacı ciltte bulunan dokuların uyarılmasıdır. PRP tedavisinde dokuları uyarıp canlanmasını sağlamak için trombosit hücresine ihtiyaç vardır. Bu hücre ise kanda oldukça çok bulunmaktadır. Tedavide kan örneklerinden alınan trombosit hücresi tekrardan cilde uygulanır ve cildin gençleşmesi sağlanır. Burada cildin gençleşmesini sağlayan hücrenin içerisinde bulunan maddelerdir.

Bu tedavide en az 8 cc kan alınması gerekmektedir. Alınan kan santrifüj işleminden geçer ve belirli bir süre bekledikten sonra trombosit ortaya çıkar. PRP yüz gençleştirme işleminde elde edilen trombosit deri üzerine nüfus edebilecek çok ince uçlu iğnelerle uygulama gerçekleştirilir. Gençleştirilmek istenen bölgeye bu uygulama yapılırken iğnenin acı vermemesi için bu bölge kremlerle uyuşturulabilir. Bu sayede hastanın daha rahat bir tedavi görmesi sağlanır. Bu tedavi kısa aralıklarla uygulanan bir tedavi değildir. 2 hafta aralıklarla 3 veya 4 sefer uygulanmaktadır. Uygulamadan sonra etki 12 ila 18 ay arasında sürmektedir. Tedavinin devamlı olması için ortalama 1 yıl sonra tekrardan yapılabilir.

PRP yüz gençleştirme tedavisini lazer veya peeling uygulamalarından sonra yaptırmanız daha yararlı olur. Bu tedavilerden sonra yıpranan cildinizi hızlı bir şekilde beslemek için PRP tercihiniz olabilir. Güneşin cildimize olan etkilerini de PRP ile ortadan kaldırabilirsiniz. Uzun yıllar güneşe maruz kaldığımızda cildimizde oluşan lekeler ve bozulmalara PRP uygulatarak cildimizin canlanmasını sağlayabiliriz. Bunların yanında cildimizde olan yara ve çatlakların iyileşmesi için de PRP uygulanabilir. Bu gibi durumlarda PRP sayesinde cildin kendini yenileme süresi kısalır. Bu sayede yaralarınızı ve çatlaklarınızı cilt daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde onarır. PRP yüz gençleştirme tedavisini yaptırmaya karar vermişseniz doktorunuzu da dikkatli seçmelisiniz. Tedavi edilecek bölge yüz bölgesi olduğu için uygun fiyatlar için tecrübesiz doktorlara başvurmanız her zaman sizin zararınıza olacaktır. Bu gibi işlemler insanların görünümünü doğrudan etkilediği için ne kadar uzman bir doktor seçerseniz sizin için sonuçları o kadar kaliteli ve mükemmel olur.

 

Fibrocell (Kök Hücre) Yüz Gençleştirme Nedir?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Ekim 2018, 19:20

Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Spor Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler  Spor hayatımızın hep bir köşesinde mutlaka vardır. Kimimiz futbolu severiz ve futbol oynarız. Kimimiz voleybol, kimimiz hentbol, tenis ve bu liste uzar gider. Herkesin sevdiği spor dalları farklıdır fakat her ne olursa olsun spor yapmayı bırakmamak gerekir. En ufak sabahları bir yürüyüş bile bir spordur....

Devamını Görüntüle