02 Ağustos 2018'de eklendi

İştah Kesici Besin Takviyeleri Nelerdir?

İştah Kesici Besin Takviyeleri Nelerdir?

Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir?

Sizde sürekli acıkan sürekli midesi kazınanlardan mısınız ve bu durum kilo almanıza mı neden oluyor?Bu durumu engellemek için iştahınızı kontrol altına alacak beş besini tüketmeyi deneyin. Bu besinler aynı zamana yağ yakımı için etkili olan besinlerdendir. İşte iştah kesen beş besinlerimiz:

1)Yeşil çay:

Yeşil çayı vücudu rahatlatan sinirleri yatıştıran bir çay olarak devamlı içiyoruz zaten. Yeşil çay vücut hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olurken vücudumuzun daha hızlı çalışmamasını sağlayarak yağ yakımına da yardımcı oluyor. Günde 1–2 bardak içilen yeşil çay uzun süre acıkmamanızı ve tokluk hissetmenizi sağlıyor.

2)Sirke:

Sirkeyi birçok alanda kullanıyoruz. Vücudumuzun sağlığı için güzelleşmek için hatta ev temizliğinde bile. Peki, sirkenin iştah kestiğini ve uzun süre tokluk hissettirdiğini biliyor muydunuz? Sirke bunu içersinde barındırdığı asetik asit sayesinde gerçekleştiriyor. Çünkü bu asit midenin sindirimini yavaşlatır böylece uzun süre acıkmadan tok kalabilirsiniz. Salatalarınıza mutlaka sirke eklemeyi unutmayın.

3)Yumurta:

Yumurtanın protein bakından zengin olduğunu bilmeyen yoktur. Kalorisi düşük olan yumurta uzun sürse tokluk hissi verir. Hatta şahit olmuşsunuzdur oruç tutanlar sahurda bir tane yumurta yerler. Böylece ertesi gün fazla acıkmazlar. Yumurta gün boyunca tokluk hissi verir. Sizde kahvaltılarınızda en az bir tane yumurta tüketin. Hem sağlık açısından gerekli olan proteini almış olacaksınız hem de çabuk acıkma hissinden kurtulacaksınız.

4)Tarçın:

Tarçın güzel kokusu ile bildiğimiz bir besin. Tarçın da tokluk hissine neden oluyor. Biliyorsunuz kan şekerinin hızlı yükselip düşmesi açlık hissine neden olur. Özellikle sabah kalktığımızda kan şekerimizi düşük olduğu için biraz sinirli oluruz. Sabah düşen kan şekeri açlıktan olur. Tarçın ise kan şekerinin hızlı yükselip düşmesini dengeler. Böylece uzun süre tokluk hissederiz.

5)Badem:

Badem mineral ve vitamin bakımından zengin olan kuruyemişlerden. Badem de tokluk hissi veren besinlerimizdendir. Ayrıca sağlıklı bir cilde ve saça sahip olmak için de bademden yararlanabiliriz. Günlük olarak en az 5–6 badem tüketmeniz gün içerisinde size tokluk hissi verecektir. Böylece kilo vermenize de yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Kasım 2018, 21:22

Dikkat Eksikliği Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

İşe odaklanamama ve sıklıkla unutkanlık yaşamak gibi, sosyal sorunlar olarak ortaya çıkan dikkat eksikliği nedir? Hangi belirtiler, daha sık görülür? Disleksi ile ilişkisi nedir? Gibi tüm sorularınıza, yazımızın devamında cevaplar bulabilirsiniz. Dikkat Eksikliği Nedir? Dikkat eksikliği nedir? Sorusunu; Bireyin sürekli unutkanlık, konsantre olamama ve öfke kontrolü sağlayamama gibi benzer etkilerle...

Devamını Görüntüle