; charset=UTF-8" />Kişisel Gelişim Başarıyı Nasıl Etkiler! Başarı Sırları - lakurcala.com
16 Ağustos 2018'de eklendi

Kişisel Gelişim Başarıyı Nasıl Etkiler! Başarı Sırları

Kişisel Gelişim Başarıyı Nasıl Etkiler! Başarı Sırları

Kişisel Gelişimde Başarı Çalışmaları

Kişisel gelişim hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, ilk olarak kişisel gelişimin ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir. İnsan doğuştan sadece fiziksel yeterlilikleri ile ve insan potansiyeli ile doğar. Bu potansiyel her insanda açığa çıkmaz. Bu potansiyeli açığa çıkarma işlemine kişisel gelişim diyebiliriz. Başarılı olmak insanın kendini geliştirmesi ile olur. Bu yüzden kişisel gelişim başarılı olmak için oldukça önemli bir husustur. Kendi uğraşınız sonucu kişisel gelişimin gerçekleşmesi mümkündür. İnsan doğuştan potansiyeli ile doğar. Bu potansiyeli açığa çıkarmak ve daha da geliştirmek insanın kendi kendini geliştirmesi ile olur.

Kişisel Gelişimde Başarı Çalışmaları Nelerdir?

Kişisel gelişimde sonuca ulaşmak başarı çalışmaları en büyük etkendir. Eğer kişisel gelişiminizi gerçekleştirdiyseniz başarılı olmuşsunuz demektir. Kişisel gelişimde başarının sırları hedeftir. Kendinize hedef belirlemelisiniz. Etrafınızdaki olumsuz etkenleri görmeden tünelin sonundaki hedef tahtasını görmelisiniz. O hedefe ulaşmak için çabalamalısınız ancak o hedefe ulaştığınız zaman tabi ki kişisel gelişiminizi tamamladığınız anlamına gelmez. Kişisel gelişim sonu olmayan bir süreçtir. Bu süreçte en önemli etken başarı çalışmalarıdır. Bu süreçteki başarı çalışmaları kişisel başarı ile mümkündür. Kişisel gelişim süreci tek başınıza gerçekleşen bir süreç değildir. Bu süreçte çevresel etkenler, sosyal etkenler, ekonomik etkenler gibi daha birçok etken sayabiliriz. Bütün bu etkenler kişisel gelişim sürecinizi etkileyen etmenlerdir.

Kişisel Gelişimde Başarı Sırları

Kişisel gelişimde hedefe ulaşmak tamamen kişinin elindedir. Bu süreçte başarı sırları önemlidir. Kişisel gelişiminizi tamamladığınız zaman bu süreci bazı sırlara borçlusunuzdur. Kişisel gelişimde başarılı olabilmek için kişinin kendini çok iyi tanımasına ile mümkündür. İnsan kendini tanımadan çevreyi tanımaya kalkışmamalıdır. Kişi kendini tanımalı kendi yeterliliklerini, eksiklerini, yeterliliklerini, yeteneklerini, pozitif yönlerini, negatif yönlerini, artılarını, eksilerini bütün kişisel tanımlamalarını iyi bilmesi ve bu doğrultuda hedefine ulaşmak için planlar yapmalıdır. Kendini tam olarak anlayabilen, tanıyabilen kişi ilk adımda başarılı olmuştur. Kişisel gelişim sürecinde büyük bir mesafe kat etmiştir. İnsanın kendini tanıması, neler başarabileceğini, hangi yeteneklerini açığa çıkarabileceğini bilmesi demektir. Bu da kişisel gelişim süreci içim çok önemli etmendir. Kişisel gelişimde başarı insanın kendini tanıması ile başlar dersek yanlış olmaz. Kişisel gelişim için çeşitli kurslar günümüzde hizmet vermektedir. Bu kurslara kayıt olarak kişisel gelişim konusunda ve başarılı olmak konusunda iyi bir grafik çizmek mümkündür.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Aralık 2018, 16:02

Kışın araba motorunu  ısıtmak gerekli midir

  Okumak istemiyorum. Hemen cevap verebilir miyim? Kısacası, evet, ısınmanız gerekir. Ancak uzun sürmez: 3-5 dakika yeterli olacaktır. Bu süre zarfında, karı fırçalamak ve buzun camlarını temizlemek için zamanınız olacak ve sonra oturup sessizce işinize devam edebilirsiniz. Tamam o zaman. Ve neden ısınsa bile, ne veriyor? Düşük sıcaklıklarda, motor yağı...

Devamını Görüntüle
Scroll Up